სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა და ევროკავშირის წევრი ქვეყნების ელჩებმა გამართეს შეხვედრა
სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა შეხვედრა გამართა სომხეთში აკრედიტებულ ევროკავშირის წევრი ქვეყნების ელჩებთან. შეხვედრაში მონაწილეობდა სომხეთში ევროკავშირის დელეგაციის ხელმძღვანელი, ელჩი ვასილის მარაგოსიც.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობის აპარატის ცნობით, ნიკოლ ფაშინიანმა და ელჩებმა განიხილეს სომხეთ–ევროკავშირის ურთიერთობების მიმდინარე დღის წესრიგი, ბოლო პერიოდში დაფიქსირებული პროგრესი და შემდგომი თანამშრომლობის პერსპექტივები.
მხარეებმა მოსაზრებები გაცვალეს 8 აგვისტოს ვაშინგტონში გამართული მშვიდობის სამიტის შედეგად რეგიონში შექმნილ ვითარებაზე, სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის დამყარებულ მშვიდობაზე, რეგიონში საკომუნიკაციო მარშრუტების განბლოკვისკენ მიმართულ ნაბიჯებზე, მათ შორის TRIPP-ისა და „მშვიდობის გზაჯვარედინის“ პროექტებზე.

Премьер-министр Армении принял послов государств-членов ЕС
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял послов государств-членов Европейского Союза, аккредитованных в Армении. На встрече также присутствовал глава делегации ЕС в Республике Армения, посол Василис Марагос.
Как передает “Арменпресс”, в Аппарате премьер-министра сообщили, что Никол Пашинян обсудил с послами текущую повестку отношений Армения-Европейский Союз, прогресс, достигнутый за последнее время, и перспективы дальнейшего сотрудничества.
Были обсуждены ситуация в регионе после вашингтонского саммита мира 8 августа, вопросы мира между Арменией и Азербайджаном и меры по разблокированию коммуникационных путей в регионе, включая проекты TRIPP и “Перекрёсток мира”.