აზერბაიჯანის რიტორიკა 8 აგვისტოს შემდეგ შეიცვალა, ეს საზღვარზეც შესამჩნევია։ პაპიკიანი
სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის 8 აგვისტოს ვაშინგტონში მიღწეული შეთანხმებების შემდეგ აზერბაიჯანის რიტორიკა შეიცვალა, რაც საზღვარზეც მკაფიოდ ჩანს․
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ამის შესახებ სომხეთის თავდაცვის მინისტრმა სურენ პაპიკიანმა პარლამენტში ჟურნალისტებთან საუბრისას განაცხადა.
„ფაქტია, რომ აზერბაიჯანის რიტორიკა 8 აგვისტოს შემდეგ მნიშვნელოვნად შემცირდა და შეიცვალა, ეს კარგად ჩანს საზღვარზეც. როდესაც ფაქტობრივ მშვიდობაზე ვსაუბრობთ, ეს არ არის გამოგონილი, ეს რეალობაა“, - აღნიშნა მინისტრმა․
სომხეთმა და აზერბაიჯანმა 8 აგვისტოს აშშ-ის დედაქალაქ ვაშინგტონში წინასწარ მოაწერეს ხელი სამშვიდობო შეთანხმებას. ამის შემდეგ სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა და აზერბაიჯანის პრეზიდენტმა ილჰამ ალიევმაც განაცხადეს, რომ ორ ქვეყანას შორის დამყარდა მშვიდობა.

Риторика Азербайджана изменилась после 8 августа, это видно и на границе: министр обороны Армении
После Вашингтонских соглашений между Арменией и Азербайджаном, достигнутых 8 августа, риторика Азербайджана изменилась, и это заметно и на границе.
Как сообщает “Арменпресс”, такую ​​убеждённость выразил министр обороны Республики Армения Сурен Папикян в беседе с журналистами в Национальном Собрании.
“Риторика Азербайджана резко изменилась после 8 августа, и это заметно и на границе. И когда мы говорим о фактическом мире, это вовсе не вымысел, это реальность”, — заявил министр.
Армения и Азербайджан 8 августа в столице США, Вашингтоне, парафировали мирное соглашение. После этого премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев заявили об установлении мира между двумя странами.