არმენ გრიგორიანი ბაჰრეინსა და ბელგიაში გაემგზავრება
სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანი არმენ გრიგორიანი ბაჰრეინში მონაწილეობას მიიღებს „მანამას დიალოგი 2025“-ის კონფერენციაში․
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა ხელი მოაწერა განკარგულებას არმენ გრიგორიანის 30 ოქტომბრიდან 1 ნოემბრამდე ბაჰრეინში მივლინების შესახებ.
კონფერენციას ორგანიზებას უწევს ბაჰრეინის საერთაშორისო სტრატეგიული კვლევების ინსტიტუტი.
პრემიერ-მინისტრის სხვა განკარგულებით, სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანი არმენ გრიგორიანი 2–3 ნოემბერს გაემგზავრება ბელგიაში (ბრიუსელში), სადაც მონაწილეობას მიიღებს სომხეთის მთავრობის „მშვიდობის გზაჯვარედენის“ მიძღვნილ კონფერენციაში.
„მშვიდობის გზაჯვარედნის“ მიძღვნილი კონფერენციის ორგანიზატორია კომპანია „Rasmussen Global Consulting ApS“.

Security Council Secretary to visit Bahrain and Belgium for international conferences
Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, will participate in the IISS Manama Dialogue 2025 in Bahrain.
Grigoryan will travel to the Kingdom of Bahrain for a two-day visit on October 30, according to the decree signed by Prime Minister Pashinyan.
Secretary Grigoryan will also visit Brussels, Belgium on November 2 to participate in a conference dedicated to the Armenian government’s Crossroads of Peace initiative. The conference is organized by Rasmussen Global, the international political consultancy firm founded by former NATO Secretary General and former Danish Prime Minister Anders Fogh Rasmussen.