არარატ მირზოიანი ფაშინიანის დელეგაციის შემადგენლობაში ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების მე-6 სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრი არარატ მირზოიანი ალბანეთის დედაქალაქ ტირანაში მონაწილეობას მიიღებს ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების მე-6 სამიტში.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ განაცხადა სომხეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს პრესსპიკერმა ანი ბადალიანმა.
„შემდეგი მიმართულება: ტირანა. სომხეთის პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანის დელეგაციის შემადგენლობაში მინისტრი მირზოიანი გაემგზავრა ალბანეთში, სადაც გაიმართება ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების რიგით მე-6 სამიტი“, – დაწერა ბადალიანმა „ფეისბუქის“ საკუთარ გვერდზე.
ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების მე-6 სამიტში მონაწილეობისათვის ალბანეთში იმყოფება ასევე პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი.

Министр ИД Армении в составе делегации премьер-министра примет участие в VI саммите Европейского политического сообщества
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян примет участие в VI саммите Европейского политического сообщества в столице Албании Тиране.
«Следующий пункт назначения: Тирана. В составе делегации премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна министр Мирзоян отбыл в Албанию, где состоится очередно, шестой  саммит Европейского политического сообщества», - написала Ани Бадалян на своей странице в Facebook.
Премьер-министр Никол Пашинян выехал в Албанию для участия в VI саммите Европейского политического сообщества.