აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებული ინფორმაცია დეზინფორმაციაა: სომხეთის თავდაცვის სამინისტრო
აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს განცხადება, თითქოსდა 4 მარტს 22:05 საათზე სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გახსნეს საზღვრის სამხრეთ-აღმოსავლეთ სექტორში განლაგებული აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით, არ შეესაბამება სინამდვილეს.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ამის შესახებ განცხადებას ავრცელებს სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტრო, რომელიც ასევე აღნიშნავს, რომ სომხეთის პრემიერ-მინისტრის ადმინისტრაციამ შესთავაზა სომხეთ-აზერბაიჯანის ერთობლივი მექანიზმის შექმნა ცეცხლის შეწყვეტის რეჟიმის დარღვევის შემთხვევებისა და/ან შესაბამისი ინფორმაციის გამოძიებისთვის, თუმცა აზერბაიჯანს ამ ინიციატივაზე ჯერ კიდევ არ გაუცია პასუხი.

Информация, распространенная МО Азербайджана, является дезинформацией: Министерство обороны Республики Армения
Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что 4 марта около 22:05 подразделения Вооруженных сил Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-восточной части приграничной зоны, не соответствует действительности.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Министерстве обороны Армении, напомнив, что Аппарат премьер-министра Армении предложил создать совместный армяно-азербайджанский механизм расследования случаев нарушения режима прекращения огня и информации о них. Азербайджан все еще не ответил на это предложение.