სომხეთის რესპუბლიკის ვიცე-პრემიერმა და ბელგიის ელჩმა რეგიონული მოვლენების შესახებ აზრები გაცვალეს
სომხეთის რესპუბლიკის ვიცე-პრემიერმა მჰერ გრიგორიანმა ბელგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ერიკ დე მუნკი მიიღო. შეხვედრას ასევე დაესწრო ბელგიის სამეფოს სამხედრო ატაშე, პოლკოვნიკი მარკ ლეფებვრი.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის მთავრობის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში აღნიშნულია, რომ შეხვედრის დროს განიხილეს ორი ქვეყნის ორმხრივი და მრავალმხრივი თანამშრომლობის განვითარების პერსპექტივები.
რეგიონული მოვლენების შესახებ აზრების გაცვლა შედგა. შეხვედრის დროს ხაზგასმული იყო „მშვიდობის გზაჯვარედინის“ პროექტის განხორციელების მნიშვნელობა რეგიონში გრძელვადიანი მშვიდობისა და სტაბილურობის უზრუნველყოფის თვალსაზრისით. ორივე მხარემ ასევე ხაზი გაუსვა სომხეთის რესპუბლიკასა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკას შორის საზღვრის დელიმიტაციის პროცესის განხორციელების მნიშვნელობას.

Вице-премьер Армении принял посла Бельгии
Вице-премьер Республики Армения Мгер Григорян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Бельгии в Республике Армения Эрика де Мюнка. На встрече также присутствовали военный атташе Королевства Бельгии в Республике Армения, полковник Марк Лефевр.
Как передает Арменпресс, в сообщении правительства Армении говорится, что в ходе встречи были обсуждены перспективы развития сотрудничества как в двустороннем, так и в многостороннем форматах.
Собеседники обсудили и региональные события. В ходе встречи была подчеркнута важность реализации проекта “Перекресток мира” с точки зрения установления в регионе длительного и стабильного мира. Обе стороны также подчеркнули важность реализации процесса демаркации границы между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой.