სომხეთის პრემიერ-მინისტრი აშშ-ში აგზავნის იუსტიციის მინისტრს
ერევანი, 28 ნოემბერი, არმენპრესი: პრემიერ-მინისტრ ნიკოლ ფაშინიანის გადაწყვეტილებით, ახლადდანიშნული იუსტიციის მინისტრი სრბუჰი გალიანი 7-12 დეკემბერს გაემგზავრება შეერთებულ შტატებში (ფლორიდის შტატის ტამპას, სანქტ-პეტერბურგის ქალაქებსა და დედაქალაქ ვაშინგტონში) საერთაშორისო ვიზიტორთა ლიდერობის პროგრამაში (IVLP) მონაწილეობის მიზნით.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, ამის შესახებ აღნიშნულია პრემიერ-მინისტრის მიერ ხელმოწერილ განკარგულებაში.
განცხადებაში აღნიშნულია, რომ სრბუჰი გალიანის აშშ-ში მივლინების ხარჯები დაფინანსდება მოწვევის მხარის სახსრებიდან.
გადაწყვეტილების მიხედვით, მინისტრი სრბუჰი გალიანი დაბრუნების შემდეგ, სამდღიან ვადაში, უნდა წარადგინოს ანგარიში აშშ-ში ვიზიტის შედეგების შესახებ.

Armenian Justice Minister to pay working visit to US
YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS.  By decision of Prime Minister Nikol Pashinyan, newly appointed Minister of Justice Srbuhi Galyan will travel to the United States (Tampa, Florida, St. Petersburg, and Washington, D.C.) from December 7 to 12 to participate in the International Visitor Leadership Program.
It is noted that the expenses for Srbuhi Galyan's business trip will be covered by the inviting party. According to the decision, Minister Galyan is required to submit a report on the results of the trip within three days of returning.