Թողարկվել Է տարվա ամենասպասված սերիալներից մեկը՝ «Կախարդը»
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 20-ին Netflix սթրիմինգային հարթակում թողարկվել Է տարվա ամենասպասված սերիալներից մեկը՝ «Կախարդը», գլխավոր դերում Է անգլիացի դերասան Հենրի Քավիլը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, Թվիթերում հայտնել են նախագծի ստեղծողները:
The day has come! Witcher Family, it's time to cheer.
These "episodes" you speak of are finally here. #TheWitcher is now streaming on @netflix. pic.twitter.com/koo3Zl0vKr
— The Witcher (@witchernetflix) December 20, 2019
Լեհ գրող Անջեյ Սապկովսկու վիպաշարի հիման վրա ստեղծված ֆենթեզի-շոուում պատմվում Է գերբնականներ որսացող՝ ռիվիացի Գերալտի մասին:
Ավելի վաղ հայտնի Է դարձել, որ առաջին եթերաշրջանում կթողարկվի ութ սերիա, որոնք դիտման համար միանգամից մատչելի կլինեն Netflix-ի օգտատերերի համար:
Քավիլի հետ մեկտեղ «Կախարդ»-ում նաեւ նկարահանվել են Ֆրեյա Ալանը («Մահվան անապատում»), Աննա Շաֆերը («Հարի Փոթեր»), Անյա Չալոտրան («Շերվուդ») եւ ուրիշներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Вышел один из самых ожидаемых сериалов года "Ведьмак"
Сегодня на стриминговой платформе Netflix вышел один из самых ожидаемых сериалов года "Ведьмак" с английским актером Генри Кавиллом в главной роли.Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Твиттере создатели проекта.
В фэнтези-шоу, основанном на серии романов польского писателя Анджея Сапковского, рассказывается об охотнике за сверхъестественным, Геральте из Ривии.
Ранеестало известно, что в первый сезон войдет восемь серий, которые будут сразу доступны для просмотра для пользователей Netflix.
Вместе с Кавиллом в "Ведьмаке" также снялись: Фрейя Аллан ("В пустыне смерти"), Анна Шаффер ("Гарри Поттер"), Аня Чалотра ("Шервуд") и другие.