Ռևազյանը չի բացառում, որ հաջորդ տարվանից Հայաստանում կգործի տեղական ավիափոխադրող
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում 2020 թվականին, հնարավոր է, իր աշխատանքները սկսի հայկական նոր ավիաընկերություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը նշեց, որ մեկ ընկերություն դիմել է, և ներկայում ուսումնասիրվում են փաստաթղթերը:
«Տեսնենք, եթե համապատասխանում են անհրաժեշտ պահանջներին ու ամեն ինչ նորմալ ընթանա, ապա մյուս տարվա ընթացքում մենք կունենանք տեղական փոխադրող»,-ասաց Ռևազյանը:
Այս պահի դրությամբ Ռևազյանն ավելի տեղեկություններ չկարողացավ հաղորդել, քանի որ մասնագետները դեռ ուսումնասիրում են փաստաթղթերը:

Civil Aviation Committee chair doesn’t rule out operation of new local airline in Armenia in 2020
YEREVAN, DECEMBER 16, ARMENPRESS. A new Armenian airline is possible to launch its operation in 2020, Chairwoman of the Civil Aviation Committee Tatevik Revazyan told reporters today, adding that one company has submitted an application, and currently the documents are being examined.
“We will see whether these documents meet the necessary requirements, and if everything goes well, we will have a local airline within the next year”, she said.
Revazyan didn’t give any other information because the specialists are examining the documents at the moment.