Հայաստանից և Արցախից լրագրողներ են այցելել Ադրբեջան. ԱԳՆ խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Արցախի ԶԼՄ ներկայացուցիչները նոյեմբերի 17-21-ն այցել են Ադրբեջան, իսկ ադրբեջանական ԶԼՄ ներկայացուցիչները՝ Հայաստան և Արցախ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ պատասխանելով լրագրողների փոխանակման ծրագրի վերաբերյալ հարցին:
«Նոյեմբերի 17-21-ը տեղի է ունեցել լրագրողների խմբերի փոխանակում. Հայաստանի և Արցախի ԶԼՄ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջան, իսկ ադրբեջանական ԶԼՄ ներկայացուցիչները՝ Հայաստան և Արցախ:
Ծրագիրը նախապատրաստվել և կյանքի է կոչվել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի համակարգմամբ և Հայաստանի, Արցախի և Ադրբեջանի համապատասխան գերատեսչությունների ներգրավմամբ»,- հայտնել է նա:

Journalists from Armenia and Artsakh visited Azerbaijan – MFA spokesperson
YEREVAN, NOVEMBER 23, ARMENPRESS. From November 17 to 21 media representatives from Armenia and Artsakh visited Azerbaijan, while media representatives from Azerbaijan visited Armenia and Artsakh, Spokesperson of the Foreign Ministry of Armenia Anna Naghdalyan said in response to the question about the journalist exchange program, reports Armenpress.
“From November 17 to 21, exchange of journalists took place: media representatives from Armenia and Artsakh visited Azerbaijan, while media representatives from Azerbaijan visited Armenia and Artsakh.
The program was prepared and implemented under the coordination of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office and with the involvement of the relevant agenciesof Armenia, Artsakh and Azerbaijan”, the MFA spokeswoman said.