Հայաստանից և Արցախից լրագրողներ են այցելել Ադրբեջան. ԱԳՆ խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Արցախի ԶԼՄ ներկայացուցիչները նոյեմբերի 17-21-ն այցել են Ադրբեջան, իսկ ադրբեջանական ԶԼՄ ներկայացուցիչները՝ Հայաստան և Արցախ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ պատասխանելով լրագրողների փոխանակման ծրագրի վերաբերյալ հարցին:
«Նոյեմբերի 17-21-ը տեղի է ունեցել լրագրողների խմբերի փոխանակում. Հայաստանի և Արցախի ԶԼՄ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջան, իսկ ադրբեջանական ԶԼՄ ներկայացուցիչները՝ Հայաստան և Արցախ:
Ծրագիրը նախապատրաստվել և կյանքի է կոչվել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի համակարգմամբ և Հայաստանի, Արցախի և Ադրբեջանի համապատասխան գերատեսչությունների ներգրավմամբ»,- հայտնել է նա:

Журналисты из Армении и Арцаха посетили Азербайджан — пресс-спикер МИД РА
17-21 ноября представители СМИ Армении и Арцаха посещали Азербайджан, а представители СМИ Азербайджана - Армению и Арцах.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян, отвечая на вопрос о программе обмена журналистами.
«17-21 ноября произошел обмен журналистскими группами. Представители СМИ Армении и Арцаха посетили Азербайджан, а представители СМИ Азербайджана - Армению и Арцах.
Программа была подготовлена и реализована при координации личного представителя действующего председателя ОБСЕ и с привлечением соответствующих ведомств Армении, Арцаха и Азербайджана», - сказала она.