ՆԱՍԴԱՔ-ը բարձր է գնահատել Հայաստանի կառավարության տնտեսական բարեփոխումները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջազգային մամուլը շարունակում է բարձր գնահատականներ հնչեցնել Հայաստանի կառավարության տնտեսական քաղաքականության և բարեփոխումների մասին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հրապարակելով ՆԱՍԴԱՔ-ի կայքում հրապարակված հոդվածը Հայաստանի տնտեսական բարեփոխումների մասին:
«Քաղաքական նոր իմիջի կողքին ձևավորվում է մեր երկրի տնտեսական նոր իմիջը՝ Հայաստանը ի ցույց դնելով որպես ներդրումների համար գրավիչ երկիր, որով հետաքրքրված են միջազգային ներդրողները»,- գրել է Փաշինյանը:
«Տնտեսական բարեփոխումները Հայաստանը դարձրել են առավել խոշոր ներդրողների ռադար» վերնագիրը կրող հոդվածում նշված է, որ այն բանից հետո, երբ անցյալ տարի խաղաղ բողոքի ցույցերի արդյունքում ստեղծվեց բարեփոխումներին ուղղված կառավարություն, Հայաստանի տնտեսությունն աճում է ավելի արագ, քան իր հարևան՝ նավթով հարուստ տնտեսությունով Ադրբեջանում, ինչն ամրապնդում է ներդրողների պատրաստակամությունը `վարկեր տրամադրել Հայաստանին:
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարությունը մշակել է բարեփոխումների ծրագիր, որն ուղղված է Հայաստանի ինստիտուտների և օրենքի գերակայության ամրապնդմանը, գործարար միջավայրի բարելավմանը և կոռուպցիայի դեմ պայքարին»,- նշված է հոդվածում:

YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. The international media continues making high assessments of the economic policy and reforms of the Armenian Government, Armenpress reports Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan wrote on his Facebook page, publishing the article in the website of Nasdaq about the economic reforms in Armenia.
“Parallel to the new political reputation a new economic reputation of our country is being developed, indicating Armenia as an attractive country for investments”, Pashinyan wrote.
The article published in Nasdaq’s website notes that following the peaceful protests of 2018 a reform-oriented government came to power in Armenia and its economy grows faster than its oil-rich neighbor Azerbaijan and this strengthens the readiness of investors to give loans to Armenia. The Government led by Prime Minister Nikol Pashinyan has developed a reform agenda aimed at strengthening the institutes and rule of law in Armenia, improvement of business environment and fight against corruption”, reads the article.