ՆԱՍԴԱՔ-ը բարձր է գնահատել Հայաստանի կառավարության տնտեսական բարեփոխումները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջազգային մամուլը շարունակում է բարձր գնահատականներ հնչեցնել Հայաստանի կառավարության տնտեսական քաղաքականության և բարեփոխումների մասին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հրապարակելով ՆԱՍԴԱՔ-ի կայքում հրապարակված հոդվածը Հայաստանի տնտեսական բարեփոխումների մասին:
«Քաղաքական նոր իմիջի կողքին ձևավորվում է մեր երկրի տնտեսական նոր իմիջը՝ Հայաստանը ի ցույց դնելով որպես ներդրումների համար գրավիչ երկիր, որով հետաքրքրված են միջազգային ներդրողները»,- գրել է Փաշինյանը:
«Տնտեսական բարեփոխումները Հայաստանը դարձրել են առավել խոշոր ներդրողների ռադար» վերնագիրը կրող հոդվածում նշված է, որ այն բանից հետո, երբ անցյալ տարի խաղաղ բողոքի ցույցերի արդյունքում ստեղծվեց բարեփոխումներին ուղղված կառավարություն, Հայաստանի տնտեսությունն աճում է ավելի արագ, քան իր հարևան՝ նավթով հարուստ տնտեսությունով Ադրբեջանում, ինչն ամրապնդում է ներդրողների պատրաստակամությունը `վարկեր տրամադրել Հայաստանին:
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարությունը մշակել է բարեփոխումների ծրագիր, որն ուղղված է Հայաստանի ինստիտուտների և օրենքի գերակայության ամրապնդմանը, գործարար միջավայրի բարելավմանը և կոռուպցիայի դեմ պայքարին»,- նշված է հոդվածում:

NASDAQ высоко оценил проводимые правительством Армении экономические реформы
Международная пресса продолжает высоко оценивать экономическую политику и реформы правительства Армении. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян, поделившись статьей сайта NASDAQ об экономических реформах в Армении.
«Наряду с новым политическим имиджем формируется новый экономический имидж нашей страны, показывающий Армению как привлекательную страну для инвестиций, которой заинтересованы международные инвесторы», - написал Пашинян.
В статье под названием «Экономические реформы делают Армению радаром для крупных инвесторов» говорится, что после того, как в прошлом году в результате мирных акций протеста было сформировано правительство, экономика Армении растет быстрее, чем экономика соседнего с ней богатого нефтью Азербайджана. Это усиливает готовность инвесторов кредитовать Армению.
«Правительство во главе с премьер-министром Николом Пашиняном разработало программу реформ, направленную на укрепление институтов и верховенства закона Армении, улучшение бизнес-среды и борьбу с коррупцией», - говорится в статье.