Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Արցախում ՏԻՄ ընտրությունների կայացման առթիվ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների կայացման առթիվ:
Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիս մեր հանրապետությունում կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների կապակցությամբ:
Ինչպես միշտ, այս անգամ եւս պայքարը եղել է բավականին ակտիվ, ընտրությունները կայացել են ժողովրդավարական երկրին բնորոշ ազատ, թափանցիկ եւ փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են նաեւ դիտորդական առաքելություն իրականացնող տարբեր կազմակերպություններ:
Շնորհավորում եմ ընտրություններում հաջողության հասած թեկնածուներին՝ մաղթելով նրանց արդյունավետ աշխատանք: Տեղական ինքնակառավարման մարմինները կառավարման այն սկզբնական օղակն են, որի արդյունավետությունից է մեծապես կախված պետական ողջ համակարգի գործունեությունը: Համոզված եմ, որ դուք ամեն ինչ կանեք ձեր համայնքների եւ Արցախ աշխարհի զարգացման ու զորացման համար:
Ուզում եմ նաեւ ընտրություններին մասնակցած բոլոր թեկնածուներին ցանկանալ հաջողություններ իրենց հետագա գործունեության մեջ:
Այս ընտրությունները դարձան եւս մեկ կարեւոր քայլ մեր պետականաշինության զարգացման գործում, մեր ժողովրդի կողմից ազատ, անկախ եւ ժողովրդավարական երկիր կառուցելու ճանապարհին»:

Artsakh's President congratulates in connection with elections of local self-government bodies
YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the local self-government bodies’ elections on September 9. As ARMENPRESS was informed from the press service of Artsakh President's Office,the address runs as follows:
I extend my heartfelt congratulations to all of us on the local self-administration bodies' elections held in our republic.
As usual, the recent electoral race was quite dynamic, the elections were held in the intrinsic to democratic states environment of freedom, transparency and mutual respect, which has been also testified by different organizations carrying out observation missions.
I would like to congratulate the candidates having succeeded in the elections and wish them fruitful work. The local self-administration bodies are primordial the chain whose efficiency to a great extent predetermines the functioning of the entire state system. I am thus confident you will do your best for the development and enhancement of your communities and Artsakh.
I would also like to congratulate all the candidates having taken part in the elections and wish them success in their future undertakings.
These elections have marked another significant step in the development of our state-building, on our people's path to build a free, independent and democratic country.”