ՀԱԿ-ն Ամուլսարի հարցով վարչության նիստ է հրավիրել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ ազգային կոնգրեսը օգոստոսի 27-ին վարչության հատուկ նիստ կանցկացնի Ամուլսարի հարցի հետ կապված:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին օգոստոսի 23-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ Արամ Մանուկյանը:
«Երեքշաբթի օրը Հայ ազգային կոնգրեսում հատուկ վարչության նիստ ենք հրավիրում` որոշելու մեր մոտեցումը: Ուսումնասիրում ենք բոլոր կողմերի բոլոր հնարավոր զեկույցները, դիրքորոշումները, հաշվարկները: Հրավիրել ենք էկոլոգների` փորձագիտական ինֆորմացիա ենք հավաքում, որպեսզի փորձենք մեր կարծիքը ասել»,- ասաց Մանուկյանը:
Արամ Մանուկյանի կարծիքով` հարցը հանրաքվեով լուծելու խնդիր չէ, այն խորը մասնագիտական վերլուծության կարիք ունի, և տեղեկությունների, որոնք միայն պատասխանատու քաղաքական ուժը կարող է իմանալ և դրանց հիման վրա որոշում կայացնել:

АНК по вопросу Амулсара созвал заседание правления
Армянский национальный конгресс 27 августа проведет специальное заседание правления в связи с вопросом Амулсара.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 23 августа сказал заместитель председателя АНК Арам Манукян.
“Во вторник в Армянском национальном конгрессе созывается специальное заседание правления для определения нашего подхода. Изучаем все доклады, позиции, расчеты всех сторон. Мы пригласили экологов, собираем экспертную информацию, чтобы попытаться высказать свое мнение”, - сказал Манукян.
По мнению Арама Манукяна, это не вопрос для решения путем референдума, он нуждается в глубоком профессиональном анализе и сведениях, которые может собрать только ответственная политическая сила, и на их основе принять решение.