Գլենդել քաղաքում կկառուցվի Հայ-ամերիկյան թանգարան
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կալիֆոռնիայի նահանգի Գլենդել քաղաքում կկառուցվի Հայ-ամերիկյան թանգարան:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում նշեց Լոս Անջելեսի մարզի ներկայացուցիչ Քաթրին Բարգրը:
«Արդեն նվիրատվություններ կան, Լոս Անջելեսի մարզի կողմից նվիրաբերվել է 1 մլն դոլար, իսկ Կալիֆոռնիայի նահանգի կողմից 5 մլն դոլար՝ ուղղված թանգարանի ծախսերին: Հույս ունեմ, որ այն շատ հաջող նախագիծ կլինի բոլորի համար»,-ասաց Քաթրին Բարգրը:
ԱՄՆ արևմտյան շրջանի Հայ դատի հանձնախմբի ատենապետուհի Նորա Հովսեփյանը տեղեկացրեց, որ հիմա հանգանակության փուլն է: Առաջիկայում կսկսվեն շինարարական աշխատանքները: Նա հույս հայտնեց, որ թանգարանը պատրաստ կլինի առաջիկա հինգ տարում:

В Глендейле будет построен Армяно-американский музей
В калифорнийском городе Глендейл будет построен Армяно-американский музей. Об этом на пресс-конференции в пресс-центре Арменпресс сказала представитель Лос-Анджелеса Катрин Баргр.
“Уже есть пожертвования, областью Лос-Анджелеса был внесен 1 млн долларов, а со стороны штата Калифорния - 5 млн долларов для расходов на музей. Надеюсь, что для всех это будет очень удачный проект ”, - сказала Катрин Баргр.
Председатель комиссии Ай-Дата Западного региона США Нора Овсепян сообщила, что сейчас проходит этап сбора средств. Скоро начнутся строительные работы. Она выразила надежду, что музей будет готов в ближайшие пять лет.