ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հունիսի 22-ին ընդունել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում համայն հայության ջանքերի համախմբմանն ուղղված մի շարք ծրագրային նախագծեր:
Կարևորվել է գիտության և կրթության, նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրման, ռազմական բժշկության, սոցիալական ապահովության և այլ ոլորտներում Հայաստանի և Սփյուռքի տարբեր կառույցների միջև համագործակցության զարգացումը:
Շնորհավորելով պատասխանատու պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ, պաշտպանության նախարարը հաջողություն է մաղթել Զարեհ Սինանյանին համահայկական գաղափարների կյանքի կոչման և Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում:

YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. Defense minister of Armenia Davit Tonoyan on June 22 received High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan, the defense ministry told Armenpress.
During the meeting a number of programs aimed at uniting the efforts of all Armenians in the fields of defense and security were discussed.
The officials highlighted the development of cooperation between Armenia and Diaspora’s various structures in education, science, latest technologies, military medicine and other areas.
The defense minister congratulated Zareh Sinanian on appointment and wished success in the process of implementing pan-Armenian ideas and strengthening the Armenia-Diaspora ties.