Վալերիյ Օսիպյանը գերազանց է գնահատում ոստիկանության վերջին շրջանում կատարած աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը գերազանց է գնահատում ոստիկանության վերջին շրջանում կատարած աշխատանքները, հատկապես, ՀՀ պետական սահմանները պահելը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Օսիպյանն այս մասին ասաց ՀՀ ոստիկանության զորքերի գլխավոր վարչությունում, լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով հեղափոխությունից հետո համակարգում տեղի ունեցած փոփոխություններին:
«Լավ փոփոխություններից մեկն այն է, որ լրագրողները գտնվում են ՀՀ Ոստիկանության զորքերի վարչության զորամասի տարածքում: Մյուս փոփոխությունն էլ այն է, որ շուրջ մեկ տարի ոստիկանության զորքերը գերազանց կերպով պահում են ՀՀ պետական սահմանը: Նախկինում նույնպես իրականացրել են, սակայն դրանք եղել են առանձնահատուկ կարճաժամկետ առաջադրանքներ»,- նշեց ՀՀ ոստիկանապետը:
Խոսելով ուժեղացված ծառայություն իրականացնելու մասին՝ Օսիպյանն ասաց, որ այն շարունակական է լինելու:
«Այսուհետև ուժեղացված ծառայությունները ոստիկանության առօրյան է լինելու: Մենք ոչ ենք ասել իրավախախտին, հանցագործին: Գուցե, ինչ-որ տեղ հանդուրժող կլինենք այն քաղաքացիների նկատմամբ, որոնք թույլ են տալիս վարչական իրավախախտումներ, բայց կան այնպիսիները, որ հանդուրժողականությունը նրանց հանդեպ «զրո» է: Հայաստանի Հանրապետությունում օրենքը բոլորի համար է, հասարակական կարգը որևէ մեկը իրավունք չունի և վստահեցնում եմ, որ չի կարող խախտել»,- շեշտեց ՀՀ ոստիկանապետը:
Նրա խոսքով՝ հեղափոխության ժամանակ եղել են պահեր, երբ ոստիկանությունը հանդուրժող էր, սակայն արդեն մոտ 1 ամիս է այլևս հանդուրժող չէ:
ՀՀ ոստիկանության զորքերի գլխավոր վարչությունում հունիսի 21-ին նշում էին ՀՀ ոստիկանության զորքերի կազմավորման 27-ամյակը: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը, ՀՀ ՊՆ Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

YEREVAN, JUNE 21, ARMENPRESS. Police Chief of Armenia Colonel Valery Osipyan has praised the national police force’s “excellent” work in the recent period, especially guarding the state borders of the country.
Colonel Osipyan was speaking at an event marking the Police Troops Day.
Asked by reporters about the post-revolution reforms within the police force, Osipyan mentioned press transparency, as well as the patrol of state borders conducted by police troops. “They’ve conducted it in the past also, but they were special short-term missions,” he said.
Speaking about the recent heightened patrol of police, he said it will be continuous.
“From now on heightened patrol will be the daily work of police. We have said no to those who break the law, to criminals. Perhaps in some cases we will be tolerant for those citizens who commit administrative violations, but there are those for whom we have zero tolerance. The law in Armenia is for everyone, no one has the right to breach public order, and I assure you no one can,” the police chief said.
The ceremonial celebration of the 27th anniversary of establishment of the Police Troops was attended by Prime Minister Nikol Pashinyan, Deputy Prime Minister Tigran Avinyan, Defense Minister Davit Tonoyan, National Security Service Director Artur Vanetsyan, Prosecutor General Artur Davtyan and others.