Վալերիյ Օսիպյանը գերազանց է գնահատում ոստիկանության վերջին շրջանում կատարած աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը գերազանց է գնահատում ոստիկանության վերջին շրջանում կատարած աշխատանքները, հատկապես, ՀՀ պետական սահմանները պահելը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Օսիպյանն այս մասին ասաց ՀՀ ոստիկանության զորքերի գլխավոր վարչությունում, լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով հեղափոխությունից հետո համակարգում տեղի ունեցած փոփոխություններին:
«Լավ փոփոխություններից մեկն այն է, որ լրագրողները գտնվում են ՀՀ Ոստիկանության զորքերի վարչության զորամասի տարածքում: Մյուս փոփոխությունն էլ այն է, որ շուրջ մեկ տարի ոստիկանության զորքերը գերազանց կերպով պահում են ՀՀ պետական սահմանը: Նախկինում նույնպես իրականացրել են, սակայն դրանք եղել են առանձնահատուկ կարճաժամկետ առաջադրանքներ»,- նշեց ՀՀ ոստիկանապետը:
Խոսելով ուժեղացված ծառայություն իրականացնելու մասին՝ Օսիպյանն ասաց, որ այն շարունակական է լինելու:
«Այսուհետև ուժեղացված ծառայությունները ոստիկանության առօրյան է լինելու: Մենք ոչ ենք ասել իրավախախտին, հանցագործին: Գուցե, ինչ-որ տեղ հանդուրժող կլինենք այն քաղաքացիների նկատմամբ, որոնք թույլ են տալիս վարչական իրավախախտումներ, բայց կան այնպիսիները, որ հանդուրժողականությունը նրանց հանդեպ «զրո» է: Հայաստանի Հանրապետությունում օրենքը բոլորի համար է, հասարակական կարգը որևէ մեկը իրավունք չունի և վստահեցնում եմ, որ չի կարող խախտել»,- շեշտեց ՀՀ ոստիկանապետը:
Նրա խոսքով՝ հեղափոխության ժամանակ եղել են պահեր, երբ ոստիկանությունը հանդուրժող էր, սակայն արդեն մոտ 1 ամիս է այլևս հանդուրժող չէ:
ՀՀ ոստիկանության զորքերի գլխավոր վարչությունում հունիսի 21-ին նշում էին ՀՀ ոստիկանության զորքերի կազմավորման 27-ամյակը: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը, ՀՀ ՊՆ Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Валерий Осипян работу Полиции за последнее время оценивает отлично
Начальник Полиции Армении Валерий Осипян работу Полиции за последнее время, в частности, охрану государственных границ Армении, оценивает отлично.
Как передает «Арменпресс», об этом Осипян сказал в беседе с журналистами в Главном управлении Войск полиции Армении, касаясь изменений в системе после революции.
“Одним из хороших изменений является то, что журналисты находятся на территории воинской части управления Войск полиции Армении. Другое изменение заключается в том, что уже около года Войска полиции отлично охраняют государственную границу Армении. В прошлом они также выполняли это, но то были особые краткосрочные задачи” - отметил начальник Полиции РА.
Говоря об усиленной службе, Осипян сказал, что она будет продолжаться.
“Отныне усиленные службы будут буднями полиции. Мы преступникам сказали “нет”. Возможно, в какой-то мере мы будем терпимы к тем гражданам, которые допускают административные правонарушения, но есть такие, толерантность к которым будет на нуле. В Республике Армения закон для всех, нарушать общественный порядок никто не имеет права и заверяю, что не может нарушить”, - подчеркнул начальник Полиции РА.
По его словам, во время революции бывали моменты, когда полиция проявляла терпимость, однако уже около месяца ее нет.
В Главном управлении войск полиции Армении 21 июня отмечали 27-летие формирования Войск полиции Армении. На мероприятии присутствовали премьер-министр РА Никол Пашинян, начальник Полиции РА Валерий Осипян, министр обороны РА Давид Тоноян, вице-премьер РА Тигран Авинян, начальник СНБ Артур Ванецян, генеральный прокурор РА Артур Давтян и другие должностные лица.