Դավիթ Բաբայանը մեկնաբանել է Վիտալի Բալասանյանի հնարավոր հրաժարականի մասին տարածված լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը երբևէ կադրային փոփոխությունների, ազատումների, նշանակումների մասին լուրերը չի թաքցնում։ Մեկնաբանելով անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի հրաժարականի մասին տարածված լուրերը՝ այս մասին ասաց Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը։ Նա նշեց, որ իրենց կողմից նման տեղեկատվություն չի տարածվել, հետևաբար՝ դեռևս այդպիսի բան չկա:
«Մենք երբևիցե որևէ նշանակում, ազատում, կադրային փոփոխություն չենք թաքցրել։ Այդպիսի լուրը նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը չի տարածել: Պետք է հետևել պաշտոնական լրահոսին: Եթե լինում են կադրային նշանակումներ, տեղաշարժ, փոփոխություն, մենք երբևիցե չենք թաքցրել, եթե չկա այդպիսի տեղեկատվություն, հետևաբար դեռևս այդպիսի բան չկա»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Բաբայանը:
Բաբայանը խորհուրդ տվեց հետևել պաշտոնական լրահոսին, եթե լինի որևէ զարգացում, կտեղեկացնեն հանրությանը:
Լրատվամիջոցներում լուրեր են շրջանառվում, թե Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:

Давид Бабаян прокомментировал слухи о возможной отставке Виталия Баласаняна
Главное информационное управление аппарата президента Арцаха никогда не скрывает новости о кадровых изменениях, освобождениях и назначениях. Комментируя слухи об отставке секретаря Совета безопасности Арцаха Виталия Баласаняна, об этом заявил пресс-секретарь президента Арцаха Давид Бабаян. Он отметил, что управление не распространяло такую информацию, следовательно, пока ничего подобного нет.
«Мы никогда не скрывали никаких кадровых изменений. Главное информационное управление аппарата президента Арцаха не распространяло такой информации. Нужно следить за официальной информацией. Если бывают кадровые назначения, увольнения, изменения, мы никогда не скрываем их», - в беседе с Арменпресс сказал Бабаян.
Бабаян посоветовал следить за официальными сообщения, если будут какие-либо изменения, общественность будет информирована.