Փաստաբան Վահագն Դանիելյանը կալանավորվել է. ՀՔԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դատավորին կաշառքի գումարը փոխանցելու մեջ մեղադրվող փաստաբան Վահագն Դանիելյանը կալանավորվել է: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան այս մասին տեղեկացրեց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը: Փաստաբանին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ ՔՕ-ի 38- 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով, այն է` դատավորի կողմից առանձնապես խոշոր չափով կաշառք վերցնելուն օժանդակելը:
Ավելի վաղ ԱԱԾ-ն տեղեկացրել էր, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հարուցված և ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության քննիչի վարույթ ընդունված քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցության հիման վրա Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Գագիկ Հեբոյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով մեղադրանք է առաջադրվել այն հանցավոր արարքի կատարման համար, որ նա ՀՀ փաստաբանների պալատի փաստաբանի օժանդակությամբ ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք:

Арестован адвокат Ваагн Даниелян — ССС
Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян. Адвокату предъявлено обвинение по пп. 2 и 3 ч.4 ст. 38- 311 УК РА (содействие в получении судьей взятки в особо крупных размерах).
Ранее Специальная следственная служба сообщала, что на основании достаточных оснований, полученных в ходе предварительного расследования дела, возбужденного в СНБ и переданного в производство ССС, судье суда общей юрисдикции Котайкской области ГагикуГеробяну предъявлено обвинение по пп. 2 и 3 ч.4 ст. 311 УК РА за преступное деяние, состоящее в том, что при содействии адвоката АП РА он получил взятку в особо крупных размерах.