Նիկոլ Փաշինյանը դատարանում ցուցմունք է տալիս 2017թ. խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում տեղի ունեցած միջադեպի գործով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւան քաղաքի ընդhանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում ընթանում է «Ելք» դաշինքի անդամների եւ քաղաքացի Արթուր Այվազյանի միջեւ տեղի ունեցած միջադեպի գործով դատական նիստ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, դատարանում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ով ունի վկայի կարգավիճակ: Նա դատական նիստում մանրամասներ է ներկայացնում է 2017 թվականի մարտի 31-ին տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ: 2017թ մարտի 31-ին՝ ժամը 22:40-ի սահմաններում Անդրանիկի փող 53 շենքի բակում տեղի է ունեցել միջադեպ քաղաքացի Արթուր Այվազյանի և «ԵԼՔ» դաշինքի անդամների միջև:

Никол Пашинян дает показания в суде по делу об инциденте в ходе предвыборной кампании парламентских выборов 2017 г.
В суде общей юрисдикции города Еревана в Шенгавите проходит судебное заседание по делу об инциденте между членами блока “Выход” и гражданином Артуром Айвазяном.
Как передает “Арменпресс”, в суде в качестве свидетеля находится премьер-министр Армении Никол Пашинян. На судебном заседании он представляет подробности инцидента, произошедшего 31 марта 2017 года. 31 марта 2017 года в 22:40 во дворе дома 53 по улице Андраника произошел инцидент между гражданином Артуром Айвазяном и членами блока ”Выход”.