ԱԱԾ տնօրենն առաջիկայում հնչեղ բացահայտումներ է խոստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում իրավապահ մարմինների աշխատանքում փոքր-ինչ տեմպի նվազում է նկատվում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին Ազգային ժողովում՝ լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ պատասխանելով լրագրողների այն դիտարկմանը, թե վարչապետը դժգոհություն է հայտնել իրավապահների աշխատանքի վերաբերյալ:
«Ես էլ եմ դժգոհ իրավապահ մարմինների՝ հատկապես Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատանքից: Կարծես որոշակի նվազում կա այն տեմպի և այն աշխատանքների, որոնք մենք իրականացրել ենք մեր գործունեության սկզբնական շրջանում։ Բայց դա բացատրվում է այն հանգամանքով, որ իրավական հիմքերը պետք է լինեն շատ ամուր, որպեսզի մեր կատարած որևէ գործ հետագայում հնարավոր չլինի շահարկել, բողոքարկել և ասել, որ մենք գործել ենք քմահաճույքով», - նշեց ԱԱԾ տնօրենը: Նա վստահեցրեց, որ գործում ենք միայն օրենքով և փորձում են անել ամեն ինչ, որպեսզի օրենքի բոլոր պահանջները պահվեն:
«Այո, աշխատանքներ տարվում են, ես կարծում եմ, որ առաջիկայում ևս կլինեն հնչեղ բացահայտումներ»,-հավելեց Արթուր Վանեցյանը:

В ближайшее время директор СНБ обещает громкие разоблачения
В работе правоохранительных органов Армении наблюдается небольшое снижение темпов. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал директор СНБ Артур Ванецян, отвечая на замечание журналистов о том, что премьер-министр выразил недовольство работой правоохранительных органов.
''Я тоже недоволен работой правоохранительных органов, особенно Службы национальной безопасности. Кажется, есть некоторое снижение темпов и тех работ, которые мы осуществляли на начальном этапе нашей деятельности. Но это объясняется тем обстоятельством, что правовые основы должны быть очень прочными, чтобы в дальнейшем невозможно было спекулировать, опротестовывать какое-либо наше дело и говорить, что мы действовали по капризу", - отметил директор СНБ. Он заверил, что они действуем только в рамках закона и стараются сделать все, чтобы были соблюдены требования закона.
"Да, работы ведутся, и я думаю, что в ближайшее время также будут громкие разоблачения", - добавил Артур Ванецян.