Կրակոցներ Էրեբունիում. ոստիկանները պարզել են դեպքի հետ առնչություն ունեցող անձանց շրջանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հիվանդանոցից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում փետրվարի 24-ին, ժամը 21.45-ին հաղորդում է ստացվել, որ «գլխի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ շտապօգնության խումբը բուժօգնության է տեղափոխել 27-ամյա տղամարդու:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ըստ շտապօգնության բժշկի հայտարարության՝ հիվանդը տեղափոխվել է Այվազովսկու փողոցից:
Նույն օրը, ժամը 21.50-ին, հիվանդանոցից ևս մեկ հաղորդում է ստացվել՝ «գլխի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ բուժօգնության էր դիմել 26-ամյա երիտասարդ, որը հիվանդանոցում հայտնել է, որ վնասվածքը ստացել է Այվազովսկու փողոցում:
Նույն օրը, ժամը 22.15-ին, հիվանդանոցից երրորդ հաղորդումն է ստացվել՝ «աջ ազդրի հրազենային վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել 29-ամյա տղամարդ, որը հիվանդանոցում հայտնել է, որ ավտոմեքենան վարելու ժամանակ Էրեբունու տարածքում զգացել է ոտքի ցավ և լսել ուժեղ ձայն:
Նույն օրը Բագրատունյաց փողոցում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կետում հայտնաբերվել է «Լենդ Ռովեր» մակնիշի ավտոմեքենա` հրազենային և արնանման հետքերով, Արցախի և Էրեբունու փողոցների խաչմերուկում հայտնաբերվել է «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենա` հրազենային և արնանման հետքերով, իսկ Արցախի փողոցի 4-րդ նրբանցքի 10/1 հասցեում կատարված դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել են տարբեր տրամաչափի պարկուճներ:
Ոստիկանության ծառայողները ճշտել են հիվանդանոց տեղափոխված անձանց ինքնությունը: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում ձեռք են բերվել օպերատիվ տեղեկություններ, ճշտվել է դեպքի հետ առնչություն ունեցող անձանց շրջանակը, սակայն քննության շահերից ելնելով հետագայում կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատահետքաբանական, դատակենսաբանական և այլ փորձաքննություններ:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ:Ձեռնարկվում են լայնածավալ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Выстрелы в Эребуни: полиция выявила круг лиц, имеющих отношение к происшествию
Ереван, 25 февраля, “АРМЕНПРЕСС”. В отделение полиции Эребуни поступило сообщение из больницы, что 24 февраля, в 21.45 с диагнозом “огнестрельное ранение головы” бригада скорой помощи доставила к ним 27-летнего мужчину. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ полиции РА, по заявлению врача скорой помощи больной был доставлен с улицы Айвазовского.
В тот же день в 21:50 из больницы поступило еще одно сообщение о том, что к ним с огнестрельным ранением головы обратился 26-летний молодой человек, сообщивший в больнице, что получил ранение на улице Айвазовского. В тот же день в 22.15 из больницы поступило третье сообщение: с диагнозом «огнестрельное ранение правого бедра» за медпомощью обратился 29-летний мужчина, который сообщил в больнице, что во время вождения автомобиля на территории Эребуни почувствовал боль в ноге и услышал громкий звук. В тот же день в пункте автотехобслуживания, на улице Багратунянц был обнаружен автомобиль марки "Ленд Ровер" с огнестрельными и похожими на кровь следами, на перекрестке улиц Арцаха и Эребуни был обнаружен другой автомобиль марки “Тойота", также с огнестрельными и похожими на кровь следами, при осмотре места происшествия, совершенного по адресу: улица Арцаха 10/1, 4-ый переулок, были обнаружены и изъяты гильзы различного калибра. Сотрудники полиции выяснили личности доставленных в больницу лиц. В результате предпринятых мероприятий были получены оперативные сведения, уточнен круг лиц, связанных с инцидентом, однако, исходя из интересов следствия, дополнительная информация будет предоставлена позднее. Назначены судебно-медицинская, судебно-следственная, судебно-биологическая и другие экспертизы. Предпринимаются широкомасштабные меры для выяснения всех обстоятельств инцидента.