Արցախի նախագահը շնորհավորել է Հայրենյաց պաշտպանի օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայրենյաց պաշտպանի օրվա առթիվ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագահը խաղաղություն, քաջություն ու հաջողություններ է մաղթել հայ ժողովրդին:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Հայրենյաց պաշտպանի օրվա առթիվ:
Մենք մեծ ոգևորությամբ ենք նշում այս տոնը՝ մեկ անգամ ևս արժևորելով ու կարևորելով հայոց բանակի առանձնահատուկ տեղն ու դերը հայրենիքի և հարազատ ժողովրդի պաշտպանության, տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման, պետության բնականոն կենսագործունեության ապահովման գործում:
Փառաբանում ու մեծարում ենք մեր ողջ ժողովրդին, որ իրավամբ հանդիսանում է հայրենյաց պաշտպան, իր հող ու ջրի, իր երկրի ու օջախի պաշտպանը, այն հողի, որտեղ հանգչում են մեր նախնիների մարմինները, որը սրբացել է հարազատ երկրի ազատության ու անկախության համար իրենց կյանքը զոհաբերած մեր հերոս տղաների, քույրերի ու եղբայրների արյամբ:
Մենք հպարտանում ենք մեր յուրաքանչյուր զինվորի սխրանքով, քաջությամբ ու խիզախությամբ: Նրանք ամուր կանգնած են սահմանին եւ պատվով են կատարում հայրենյաց պաշտպանի իրենց սուրբ առաքելությունը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիս այս նվիրական տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք՝ ի փառս մեր հայրենիքի ու ժողովրդի»,- ասված է ԱՀ նախագահի ուղերձում:

Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня защитника Отечества
Президент Республики Арцах Бако Саакян 28 января направил поздравительное послание по случаю Дня защитника Отечества.
Как передает Арменпресс, президент БакоСаакян пожелал армянскому народу мира, мужества и успехов.
От имени арцахских властей и лично от себя искренне поздравляю вас с Днем защитника Отечества.
Мы с большим воодушевлением отмечаем этот день, еще раз оценивая и подчеркивая уникальную роль и место армянской армии в защите Родины и своего народа, сохранении мира и стабильности в регионе, обеспечении нормальной деятельности государства.
Мы прославляем и хвалим всех наших людей, которые по праву являются защитниками Родины, своей земли – той земли, в которой покоятся наши предки, которую освятили своей кровью наши героические парни, сестры и братья, павшие за свободу и независимость страны.
Мы гордимся подвигом, храбростью и мужеством каждого из наших солдат.Они твердо стоят на границе и с честью выполняют свою священную миссию защитника Отечества.
Еще раз поздравляю всех нас с этим днем.Желаю вам мира, крепкого здоровья, успехов и всего наилучшего во славу нашей Родины и народа», - говорится в послании БакоСаакяна.