Արցախի նախագահը շնորհավորել է Հայրենյաց պաշտպանի օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայրենյաց պաշտպանի օրվա առթիվ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նախագահը խաղաղություն, քաջություն ու հաջողություններ է մաղթել հայ ժողովրդին:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Հայրենյաց պաշտպանի օրվա առթիվ:
Մենք մեծ ոգևորությամբ ենք նշում այս տոնը՝ մեկ անգամ ևս արժևորելով ու կարևորելով հայոց բանակի առանձնահատուկ տեղն ու դերը հայրենիքի և հարազատ ժողովրդի պաշտպանության, տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման, պետության բնականոն կենսագործունեության ապահովման գործում:
Փառաբանում ու մեծարում ենք մեր ողջ ժողովրդին, որ իրավամբ հանդիսանում է հայրենյաց պաշտպան, իր հող ու ջրի, իր երկրի ու օջախի պաշտպանը, այն հողի, որտեղ հանգչում են մեր նախնիների մարմինները, որը սրբացել է հարազատ երկրի ազատության ու անկախության համար իրենց կյանքը զոհաբերած մեր հերոս տղաների, քույրերի ու եղբայրների արյամբ:
Մենք հպարտանում ենք մեր յուրաքանչյուր զինվորի սխրանքով, քաջությամբ ու խիզախությամբ: Նրանք ամուր կանգնած են սահմանին եւ պատվով են կատարում հայրենյաց պաշտպանի իրենց սուրբ առաքելությունը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիս այս նվիրական տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք՝ ի փառս մեր հայրենիքի ու ժողովրդի»,- ասված է ԱՀ նախագահի ուղերձում:

President of Artsakh addresses congratulations on Homeland Defender’s Day
YEREVAN, JANUARY 28, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan on January 28 addressed a congratulatory message on the Homeland Defender’s Day, reports Armenpress.
President Sahakyan wished peace, courage and success to the Armenian people.
On behalf of the Artsakh authorities and personally myself I sincerely congratulate you on the Homeland Defender’s Day.
We celebrate this day with great enthusiasm by once again valuing and highlighting the unique role and place of the Armenian Army in the defense of the Homeland and its own people, preservation of peace and stability in the region, and ensuring the normal activity of the state.
We glorify and praise all our people who rightly are the defenders of the Homeland.
We are proud of the feat, bravery and courage of each of our soldiers. They firmly stand on the border and fulfill their sacred mission of the Homeland defender with an honor.
Once again congratulations to all of us on this day. I wish you peace, good health, success and all the best for the glory of our Homeland and people”, the message said.