Ալեքսանդր Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել իր բանկային հաշիվներից մեկին առկա 30 միլիոն դոլարն ամբողջությամբ վերադարձնել պետբյուջե. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել իր բանկային հաշիվներից մեկի վրա առկա 30 միլիոն դոլար գումարն ամբողջությամբ վերադարձնել պետական բյուջե: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում Իջևանում բնակիչների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սերժ Սարգսյանի եղբոր՝ Ալեքսանդր Սարգսյանի բանկային հաշիվներից մեկի վրա 30 միլիոն դոլար ունենալու վերաբերյալ բազմիցս խոսվել է: Իմ ելույթից հետո Սերժ Սարգսյանի եղբայրը հայտարարություն էր արել, որ ինքը պատրաստ է այդ գումարի առնվազն մի մասը ինչ-որ նպատակների համար տրամադրել: Եվ ինձ ասում են, որ նա վերջերս պատրաստակամություն է հայտնել այդ ողջ 30 միլիոն դոլարը վերադարձնել պետական բյուջե»,- ասաց նա:

Ex-President’s brother ready to return to state budget the 30 million USD on one of his bank accounts – Pashinyan
YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. Alexander Sargsyan, the brother of the 3rd President of Armenia Serzh Sargsyan, has expressed readiness to return to the state budget the 30 million USD on one of his bank accounts, ARMENPRESS acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said in Ijevan city during the pre-electoral campaign.
“We gave talked numerous times about the fact that Serzh Sargsyan’s brother Alexander Sargsyan possesses 30 million USD on one of his bank accounts. Following my speech Serzh Sargsyan’s brother had made an announcement that he is ready to provide at least some part of that sum for some purposes. And now I have been told that he recently expressed readiness to return the entire 30 million USD to the state budget”, he said.