Խաչատուր Սուքիասյանը ԱԺ-ում և գործադիրում հայտնվելու ցանկություն չունի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը մտադրություն չունի մասնակցելու Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե պատրաստվո՞ւմ է մասնակցել Ազգային ժողովի առաջիկա արտահերթ ընտրություններին, Սուքիասյանը պատասխանեց.
«Ցանկություն չունեմ հայտնվելու Ազգային ժողովում կամ գործադիրում: Ես բավական ժամանակ մտածել եմ ու իմ կարգավիճակը, որն այսօր ունեմ, ինձ համար շատ ավելի ընդունելի է»,- ասաց Սուքիասյանը՝ հավելելով, որ ընտրությունների մասնակցելու առաջարկներ ստացել է, սակայն դրանք մերժել է:
Անդրադառնալով Հայաստանում ներդրումների ներգրավման մասին հարցին՝ գործարարը նշեց, որ ներդրողները նախկինում չեն վստահել իրենց գումարները, որովհետև օրենքն ուժ չի ունեցել:
«Հիմա Հայաստանում օրենքն է որոշում, գրված օրենքները փայլուն են, բայց դրանք չեն կատարվել: Դրանց մի մասը ինչ-որ մարդիկ շրջանցել են, եթե իրենց ձեռք չի տվել և ուժ են ունեցել, իսկ ներդրում կատարողները զգուշավոր մարդիկ են, տեսել են, որ հարթակն այդպիսին է, չեն ուզեցել ներդրումներ կատարել: Իսկ հիմա, երբ օրենքը ուժ ունի, ինստիտուցիոնալ ներդրողների թիմը կմեծանա:Որ պահից ընտրությունները լինեն, Ազգային ժողովը ձևավորվի, ներդրողները կծավալեն իրենց գործունեությունը»,- նշեց Սուքիասյանը:

Хачатур Сукиасян не желает быть в НС и правительстве
Бизнесмен Хачатур Сукиасян не намерен участвовать во внеочередных выборах в Национальное Собрание. Как сообщает Арменпресс, отвечая на вопрос журналиста о том, собирается ли он участвовать в предстоящих выборах в Национальное Собрание, Сукиасян отметил:
«Я не хочу быть в Национальном Собрании или составе правительства. Я много думал, и статус, который есть у меня сегодня, для меня гораздо более приемлем», - сказал Сукиасян, добавив, что он получил предложения принять участие в выборах, но отказал.
Коснувшись вопроса привлечения инвестиций в Армению, бизнесмен отметил, что раньше инвесторы не доверяли свои деньги, потому что закон не имел силы.
«Теперь в Армении решает закон, законы блестящие, но они не выполнялись. Некоторые люди обходили их, если их не устраивало, а они обладали силой, то инвесторы осторожные люди, видели, что платформа такова, то они не хотели инвестировать. И теперь, когда закон имеет власть, команда институциональных инвесторов будет расти. С того момента, когда будут проведены выборы, будет сформирована Национальное Собрание, инвесторы начнут свою деятельность», - сказал Сукиасян.