Թեղուտի ներդրումային ծրագիրը շարունակվելու է. վստահեցնում է նախարարը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեղուտի ներդրումային ծրագիրը իրականացվում է և ամբողջությամբ ընթացքի մեջ է: Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը՝ պատասխանելով «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանի հարցին:
«Այս պահին այնտեղ ուսումնասիրություններ են անցկացնում՝ կապված պոչամբարի հետ: Երկու միջազգային կազմակերպություն ուսումնասիրություն են անում, թե ինչ աշխատանքներ պետք է իրականացվեն, որպեսզի ծրագիրը բնապահպանական առումով անվտանգ շարունակի իր գործունեությունը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշեց նախարարը:
Նա հավելեց, որ եզրակացությունից հետո հնարավոր է որոշ ժամանակ պահանջվի վերազինման աշխատանքների իրականացման համար, որից հետո ծրագիրը կշարունակվի: «Ցանկանում եմ հստակ նշել, որ այդ ծրագրի ֆինանսավորման մասով պետության կողմից որևէ երաշխիք չի տրվել, իսկ ծրագիրը կշարունակվի համապատասխան վերազինումից հետո:

Teghut investment project to be continued – says Minister
YEREVAN, FEBRUARY 28, ARMENPRESS. Teghut investment project is underway, Minister of Economic Development and Investments of Armenia Suren Karayan said during Q&A session at the parliament, answering the question of “Yelk” bloc member Mane Tandilyan.
“At the moment examinations are underway in connection with the mine dump. Two international organizations carry out an examination to find out what works should be done in order the project continues in an eco-friendly way”, ARMENPRESS reports the Minister saying.
He added that after the conclusions some time may be required for implementing re-equipment works, after which the project will continue.