Ադրբեջանից Հայաստան է ուղարկվել 42 վագոն դիզվառելիք
Ադրբեջանից Վրաստանի տարածքով Հայաստան է արտահանվել նավթամթերքի հերթական խմբաքանակը՝ ընդհանուր 2475 տոննա դիզվառելիքով բեռնված 42 վագոն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ադրբեջանական APA-ն՝ մանրամասնելով, որ խմբաքանակը հունիսի 3-ին «Գյուզդեկ» կայարանից ուղարկվել է «Բոյուկ Քեսիկ» կայարան։
Գործակալության տվյալով՝ մինչ օրս Ադրբեջանից Վրաստանի տարածքով Հայաստան է արտահանվել ընդհանուր առմամբ ավելի քան 10 հազար տոննա դիզելային վառելիք, 979 տոննա ԱԻ-92 տեսակի բենզին և 2955 տոննա ԱԻ-95 տեսակի  բենզին:

Azerbaijan exports diesel fuel to Armenia
Another batch of petroleum products has been exported from Azerbaijan to Armenia, the Azerbaijani APA news agency reported.
A total of 2,475 tons of diesel fuel, transported in 42 railcars, was dispatched from the Guzdek station toward the Boyuk Kesik direction, according to the report.
According to the news agency, since exports began, a total of more than 10,000 tons of diesel fuel, 979 tons of AI-92 gasoline, and 2,955 tons of AI-95 gasoline has been exported from Azerbaijan to Armenia.
The rail cargo passes through Georgian territory since the direct railway between Armenia and Azerbaijan has not been restored so far.