ԱԺ-ն գնաճի մեղմման հնարավորությունների վերաբերյալ լսումներ է հրավիրել. օրը հայտնի է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի խորհրդարանը առանձին ապրանքների գների բարձրացման և գնաճը մեղմելու հնարավորությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ կանցկացնի: Ազգային ժողովի նիստի մեկնարկին այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: «Հաշվի առնելով հասարակական և քաղաքական շրջանակներում առանձին ապրանքների գնաճի հետ կապված մտահոգությունները, ինչպես նաև այս հարցի առնչությամբ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի առաջարկները, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի նախաձեռնությամբ հունվարի 23-ին, ժամը 11:00-ին նիստերի դահլիճում հրավիրվում է առանձին ապրանքների գների բարձրացման պատճառները և գնաճը մեղմելու հնարավորությունները թեմայով խորհրդարանական լսումներ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Բաբլոյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին խնդրեց իրավասու մյուս հանձնաժողովների հետ կազմակերպել խորհրդարանական լսումների անցկացումը՝ ապահովելով իրավասու և շահագրգիռ պետական մարմինների և հասարակական կազմակերպությունների մասնակցությունը լսումներին:
Հունվարի 12-ին Ազգային ժողովի խորհրդի անդամների հետ կայացած խորհրդակցությանը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջարկել էր որոշ ապրանքատեսակների գների բարձրացման և գնաճը մեղմելու հնարավորությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ հրավիրել:

В НС Армении пройдут слушания по поводу возможностей смягчения роста цен: дата известна
В НС Армении началось очередное заседание третей сессии Национального Собрания Армении шестого созыва.
«С учетом обеспокоенности в общественных и политических кругах относительно роста цен на отдельные виды товаров, а также предложений президента Армении Сержа Саргсяна в этой связи, по инициативе председателя НС РА, 23 января, в 11:00, в зале заседаний НС созываются парламентские слушания на тему “Причины роста цен на отдельные виды товаров и возможности по смягчению последствий этого”, – заявил перед началом заседания председатель НС РА Ара Баблоян.
Председатель НС РА Баблоян попросил постоянную комиссию НС РА по экономическим вопросам совместно с другими профильными парламентскими комиссиями организовать слушания, обеспечив участие в них представителей компетентных и заинтересованных госорганов и общественных организаций.