Բակո Սահակյանը պարգևատրել է փայլուն արդյունքներ արձանագրած արցախցի մարզիկներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում դեկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել 2017 թվականին միջազգային եւ հայրենական հարթակներում փայլուն արդյունքներ արձանագրած Արցախի մարզիկների պարգեւատրման հանդիսավոր միջոցառումը, որի ընթացքում նրանք արժանացել են դրամական խրախուսման:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը 2017 թվականը բնութագրել է որպես Արցախի Հանրապետության համար սպորտի բնագավառում լուրջ ձեռքբերումների տարի, ինչի մասին են վկայում արցախցի մարզիկների հաղթանակներն ու մեդալների նվաճումներն աշխարհի, Եվրոպայի եւ Հայաստանի Հանրապետության առաջնություններում:
«Այսօր մենք կարող ենք փաստել՝ մեր հանրապետությունն ունի ձեւավորված սպորտային դպրոցներ, որոնք պատրաստ են լուծելու իրենց առջեւ դրված խնդիրները: Փոքր Արցախը, իսկապես, իր արժանի տեղը նվաճեց համաշխարհային սպորտի մեջ, եւ մեր հաղթանակները դրա վառ օրինակներից են: Առողջ, ֆիզիկապես ուժեղ, կիրթ, նպատակասլաց եւ հայրենասեր երիտասարդությունը մեր ժողովրդի հպարտությունն ու պարծանքն է, մեր երկրի եւ պետության հուսալի պաշտպանը, նրա բնականոն զարգացման եւ զորացման ամենամեծ ներուժը»,- իր ելույթում ընդգծել է Բակո Սահակյանը:
Նախագահ Սահակյանը մաղթել է բոլոր պարգեւատրվածներին նորանոր հաջողություններ՝ հավելելով, որ այն ուշադրությունը, որը դարձվում է պետության կողմից Արցախում ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի զարգացմանը, այսուհետ եւս կկրի մշտական եւ շարունակական բնույթ:

Президент Республики Арцах наградил спортсменов, достигших заметных результатов на международной и отечественной аренах в 2017-ом году
В резиденции президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) 28 декабря прошла торжественная церемония награждения арцахских спортсменов, достигших заметных результатов на международной и отечественной аренах в 2017-ом году. Они были удостоены денежного поощрения.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, Бако Саакян назвал 2017-ый год для республики годом серьезных достижений в сфере спорта, выразившихся в победах и завоевании медалей арцахскими спортсменами на первенствах мира, Европы и Республики Армения.«Сегодня мы можем констатировать, что наша республика имеет состоявшиеся спортивные школы, которые готовы решать поставленные перед ними задачи. Маленький Арцах на самом деле занял свое достойное место в мировом спорте, и наши победы - яркое тому подтверждение. Здоровая, физически сильная, образованная, целеустремленная и патриотически настроенная молодежь - гордость нашего народа, надежный защитник нашей страны и государства, самый большой потенциал его естественного развития и усиления», - подчеркнул в своем выступлении Бако Саакян.
Президент Арцаха пожелал всем награжденным новых успехов, добавив, что внимание, которое государство уделяет развитию физической культуры и спорта в стране, будет носить постоянный и последовательный характер.