Բակո Սահակյանը պարգևատրել է փայլուն արդյունքներ արձանագրած արցախցի մարզիկներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում դեկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել 2017 թվականին միջազգային եւ հայրենական հարթակներում փայլուն արդյունքներ արձանագրած Արցախի մարզիկների պարգեւատրման հանդիսավոր միջոցառումը, որի ընթացքում նրանք արժանացել են դրամական խրախուսման:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը 2017 թվականը բնութագրել է որպես Արցախի Հանրապետության համար սպորտի բնագավառում լուրջ ձեռքբերումների տարի, ինչի մասին են վկայում արցախցի մարզիկների հաղթանակներն ու մեդալների նվաճումներն աշխարհի, Եվրոպայի եւ Հայաստանի Հանրապետության առաջնություններում:
«Այսօր մենք կարող ենք փաստել՝ մեր հանրապետությունն ունի ձեւավորված սպորտային դպրոցներ, որոնք պատրաստ են լուծելու իրենց առջեւ դրված խնդիրները: Փոքր Արցախը, իսկապես, իր արժանի տեղը նվաճեց համաշխարհային սպորտի մեջ, եւ մեր հաղթանակները դրա վառ օրինակներից են: Առողջ, ֆիզիկապես ուժեղ, կիրթ, նպատակասլաց եւ հայրենասեր երիտասարդությունը մեր ժողովրդի հպարտությունն ու պարծանքն է, մեր երկրի եւ պետության հուսալի պաշտպանը, նրա բնականոն զարգացման եւ զորացման ամենամեծ ներուժը»,- իր ելույթում ընդգծել է Բակո Սահակյանը:
Նախագահ Սահակյանը մաղթել է բոլոր պարգեւատրվածներին նորանոր հաջողություններ՝ հավելելով, որ այն ուշադրությունը, որը դարձվում է պետության կողմից Արցախում ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի զարգացմանը, այսուհետ եւս կկրի մշտական եւ շարունակական բնույթ:

YEREVAN, DECEMBER 28, ARMENPRESS. A solemn ceremony of awarding Artsakh athletes with prize money who achieved outstanding results in various national and international championships and competitions in 2017 took place in the Artsakh Republic President's Residence on December 28.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Artsakh President’s Office, the Head of the State characterized the year of 2017 the one of serious achievements in the sports field for our republic with Artsakh athletes registering victories and winning medals in world, Europe and the Republic of Armenia championships.
"Today we can state that our republic has fully-formed sports schools ready to deal with problems they face. Small Artsakh, indeed, has occupied its well-deserved place in the international sports arena, and our victories are the conspicuous examples of it. Healthy, physically strong, educated, ambitious and patriotic youth are our people's pride and dignity, reliable defenders of our state, the biggest potential of the country's natural development and reinforcement", underlined Bako Sahakyan in his speech.
President Sahakyan wished all the awardees new achievements adding that the attention the state focused on physical culture and sports development would further on bear continuous and ongoing character.