Արթուր Աղաբեկյանին Արցախի հերոսի կոչում է շնորհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ հռչակման 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ օգոստոսի 31-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն:
«Արցախի հերոս» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության բարձրագույն կոչում եւ «Ոսկե արծիվ» շքանշան է շնորհվել Արթուր Աղաբեկյանին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, պետական բարձր պարգեւներով պարգեւատրվել են Պաշտպանության բանակի զինծառայողներ, ազատամարտիկներ, Արցախի, Հայաստանի եւ արտերկրի մի խումբ պետական եւ հասարակական գործիչներ, դիվանագետներ, բարերարներ, տնտեսության, կրթության եւ մշակույթի ոլորտների ներկայացուցիչներ:
Արվեստի եւ լրագրության զարգացման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար մի խումբ անձանց շնորհվել են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվավոր կոչումներ:
Շնորհավորելով պարգեւատրվածներին՝ Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պետությունը միշտ բարձր է գնահատում մարդկանց, ովքեր նշանակալի արդյունքների են հասել իրենց ծառայության մեջ եւ աշխատանքում՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

"Hero of Artsakh" granted to Arthur Aghabekyan
YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. A solemn awarding ceremony dedicated to the 26th anniversary of the NKR proclamation took place on August 30 at theArtsakh Republic President's Residence.
The Golden Eagle Order and the highest Honorary Title of the "Hero of Artsakh" was granted to Arthur Aghabekyan, ARMENPRESS was informed from the press service of the Artsakh President’s Office.
High state awards were handed in to the Defense Army servicemen, freedom-fighters, a group of state and public figures, diplomats, philanthropists, economic, education and culture spheres representatives of Artsakh, Armenia and foreign countries.
For substantial contribution to the development of art and journalism the NKR honorary titles were conferred to a group of people.
Congratulating the attendees, President Sahakyan noted that the state always acknowledged people who have registered substantial achievements in their work and service rendered to the Motherland.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan, prime-minister Arayik Haroutyunyan and other officials were present at the event.