Հայ հրշեջները պատրաստ են կրկին մեկնել Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 31ՕԳՈՍՏՈՍԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Կառավարության նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանն արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանից հետաքրքրվեց՝ արդյոք հայ փրկարարները կրկին ուղևորվել են Վրաստան՝ մասնակցելու Բորժոմի անտառներում շարունակվող հրդեհաշիջման աշխատանքներին:
Նախարարը տեղեկացրեց, որ երեկ զրուցել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարարի հետ:«Պայմանավորվել ենք պատրաստ վիճակում պահել մեր անձնակազմը: Վրացական կողմն ունի ուղղաթիռների խնդիր, ներկա դրությամբ բարձր պատրաստվածությամբ մեր ստորաբաժանումները սպասում են»,-«Արմենպրես»-իփոխանցմամբ, ասաց Տոնոյանը:
Կարեն Կարապետյանը հանձնարարեց ուշադրությամբ հետևել հարևան երկրում առկա իրավիճակին:
Հայ հրշեջ-փրկարարները մի քանի օր առաջ արդեն իսկ առաջին փուլով մասնակցել են Վրաստանում հրդեհաշիջման աշխատանքներին և վերադարձել հայրենիք: Այդ կապակցությամբ հայկական կողմին իրենց շնորհակալությունն էին հայտնել Վրաստանի նախագահն ու վարչապետը:

Armenian firefighting crews on standby to be dispatched to Georgia again
YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. During today’s Cabinet meeting PM Karapetyan asked David Tonoyan, the minister for emergency situations, whether the Armenian firefighters-rescuers have been dispatched to Georgia again to tackle the Borjomi wildfires.
The minister said he had a phone conversation with the Georgian interior minister yesterday. “We agreed to maintain our units on stand-by. The Georgian side has a problem of helicopters, our units are currently on standby”, Tonoyan said.
The PM told the minister to closely follow the situation in the neighboring country.
A few days ago Armenian firefighters-rescuers were dispatched to Georgia to assist in tackling the wildfires in the Borjomi forests. The Georgian president and prime minister expressed their gratitude to the Armenian side for the support.