Գարո Փայլանն այցելել է Կանադահայոց թեմի առաջնորդարան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի մեջլիսի հայ պատգամավոր Գարո Փայլանը մայիսի 2-ին այցելել է Կանադահայոց թեմի առաջնորդարան, որտեղ նրան ջերմորեն ընդունել են թեմի առաջնորդ Գերշ. Տ. Աբգար եպիսկոպոս Հովակիմյանն ու Մոնրեալի և Լավալի Հայաստանյաց Առաքելական եկեղեցու արժանապատիվ քահանա հայրերը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Կանադահայոց թեմից:
Սրբազան Հայրը Փայլանին է ներկայացրել Մոնրեալի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ առաջնորդանիստ եկեղեցին ու նրան հրավիրել հանդիպման եկեղեցու հոգևոր հայրերի ու տեղի հայ համայնքի ղեկավարների հետ:

YEREVAN, MAY 3, ARMENPRESS. Armenian MP in the parliament of Turkey Garo Paylan on May 2 visited Armenian Diocesan Headquarters of Canada where he was greeted by His Grace Bishop Abgar Hovakimyan, Primate, and the Parish Priests of the Montreal and Laval Armenian Apostolic Churches, the Armenian Diocese of Canada told Armenpress.
The Primate introduced to Mr. Paylan St. Gregory the Illuminator Armenian Cathedral of Montreal and invited him to meet with clergy and leaders of the Armenian Community organizations of Montreal.