Ucom ընկերությունը և «Ֆորա-Բանկը» կգործակցեն հեռահաղորդակցության ոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom ընկերությունը և «ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿ» բաժնետիրական առևտրային բանկը («Տաշիր» ընկերությունների մաս է) գործակցության համաձայնագիր են ստորագրել հեռահաղորդակցական ծառայությունների ամբողջական սպեկտորը ներկայացնող նախագծերի շուրջ, որոնք ներառում են Հայաստանի ողջ տարածքը, այդ թվում՝ դրա առավել հեռավոր շրջանները: Համաձայնագրով սահմանվում է ներդրումային ծրագրի իրականացումը, որը թույլ կտա երկրում ընդլայնել 4Play առաջարկներն ու 4G+ ցանցը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Յուքոմ» ընկերության PR և հաղորդակցության ծրագրերի բաժնից:
Ucom ընկերությունը շարունակում է իր ռազմավարական զարգացման ծրագրերի իրականացումը, ինչի համատեքստում ներդրում կատարելու համաձայնություն է ձեռք բերվել «ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿ» բաժնետիրական առևտրային բանկի հետ («Տաշիր» ընկերությունների խումբ)։ Ազգային կապիտալով գործունեություն ծավալող երկու խոշորագույն ընկերություններում համոզված են, որ այս գործացկության արդյունքում Հայաստանի տնտեսության համար կապահովվի զարգացման դրական դինամիկա: Ներդրումային ծրագրի իրականացումը թույլ կտա ստեղծել նոր և բացառիկ մեդիա արտադրանք և ներկայացնել այն ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի սպառողների ուշադրությանը:
Ապագա պլաններում է նաև գործունեության աշխարհագրական ընդլայնումը, այդ թվում՝ Ռուսաստանի տարածքում, ինչը Ucom ընկերությանը թույլ կտա դառնալ առաջատար համահայկական հեռահաղորդակցության օպերատոր: Գործարքի մանրամասները դեռևս մշակման փուլում են ու կհրապարակվեն դրա վերջնականացման գործընթացի ավարտին:

Ucom and Fora-Bank to cooperate in telecommunications field
YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. Ucom and Joint-Stock Commercial Bank ‘FORA-BANK’ (part of ‘Tashir’ Group of Companies) signed a partnership agreement in the projects development field, representing the full spectrum of telecommunication services on the territory of Armenia, including its most remote regions, Ucom told Armenpress.
The agreement determines the implementation of an investment program, which will enable the expansion of 4Play offers and 4G+ network in the country.
Ucom continues the implementation of its strategic development plans, within the framework of which an investment agreement has been reached with ‘FORA-BANK’ joint-stock commercial bank.
Two largest companies operating on the base of the national capital are confident that this cooperation will boost the development of the Armenian economy by ensuring positive dynamics. The implementation of the investment program will also enable the creation of new unique media content and its introduction both in Armenia and abroad.
In the future, the geographic expansion of the activities is planned, including the territory of Russia, which will allow Ucom to become the leading Pan-Armenian telecommunications operator. The details of the deal are under development and will be published by the end of the finalization process.