Արցախի Նախագահն ընդունել է 5 երկրից ժամանած դիտորդական պատվիրակությունների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 20-ին ընդունել է Սահմանադրական հանրաքվեի ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Արցախ ժամանած՝ Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Ավստրիայի, Իսպանիայի, Բասկերի Երկրի պատվիրակությունների անդամներին, որոնց կազմում էին խորհրդարանականներ, դիվանագետներ, քաղաքական գործիչներ, իրավագետներ, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ հավելելով. «Երկրի ղեկավարը կարեւորել է արտերկրից ժամանած պատվիրակությունների դիտորդական առաքելության նշանակությունը մեր հանրապետությունում ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման, տարբեր երկրներում Արցախի մասին ճշմարտացի տեղեկությունների ներկայացման եւ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման տեսանկյուններից:
Հանդիպումների ընթացքում արծարծվել են նաեւ ԼՂՀ պետականաշինությանը, արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր»:

STEPANAKERT, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. President of Artsakh (NKR) Bako Sahakyan received on February 20 members of the delegations fromFrance, Germany, Austria, Spain, and the Basque Country consisting of parliamentarians, diplomats, political figures, lawyers, civil society representatives and journalists, who had arrived in Artsakh to carry out an observation mission at the Constitutional Referendum.
As “Armenpress” was informed from the press service of Artsakh President’s Office, the Head of the State highlighted the importance of the observation mission carried out by foreign delegations from the viewpoints of consistent development of democratic institutions in Artsakh, presenting objective information about Artsakh in various countries and cementing bilateral relations.
Issues related to the NKR state-building process, domestic and foreign policies and regional trends were touched upon during the meetings too.