Զարուհի Փոստանջյանը դադարեցնում է անդամակցությունը «Ժառանգություն» կուսակցությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցությունը լքելու մասին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, պատգամավորը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի միջոցով հայտարարություն է տարածել, որում հայտնել է «Ժառանգություն»-ը լքելու մասին:
«Հարգելի «Ժառանգություն» կուսակցության անդամներ, ակնհայտ փաստ է «Ժառանգություն» կուսակցության սկզբունքային, գաղափարական և ծրագրային խզումը իր հռչակած և անցած քաղաքական ուղու հետ, ինչը հանգեցրել է հրաժարման կուսակցության կողմից ընդունված սկզբունքներից, գաղափարախոսությունից, ծրագրից: Քաղաքական գործունեություն իրականացնելու համար վերը նշված փաստը դարձրել է անհամատեղելի իմ անդամակցությունը «Ժառանգություն» կուսակցությանը: Հայտնում եմ ձեզ, որ դադարեցնում եմ իմ անդամակցությունը «Ժառանգություն» կուսակցությանը: Միևնույն ժամանակ` բարձր եմ գնահատում շուրջ տասնամյա համատեղ աշխատանքը միասին անցած ճանապարհը»,- ասված է հայտարարության մեջ:
«Ժառանգություն» կուսակցությունը Ազգային ժողովի ընտրություններին դաշինքով մասնակցելու որոշում է կայացրել, ինչին ի սկզբանե դեմ էր Զարուհի Փոստանջյանը: Կուսակցության վարչության մի քանի նիստերի ընթացքում նա կտրականապես դեմ է արտահայտվել ընտրություններին դաշինքով մասնակցելու տարբերակին: Նա կողմ է արտահայտվել ընտրություններին կամ միայնակ, կամ ընդհանրապես չմասնակցելու տարբերակին: Ի վերջո, բանակցությունների արդյունքում «Ժառանգություն»-ը մաս կազմեց «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքին, ինչն էլ պատճառ է հանդիսացել, որպեսզի Զարուհի Փոստանջյանը լքի կուսակցությունը:

Заруи Постанджян прекращает свое членство в партии «Наследие»
Депутат НС Армении Заруи Постанджян заявила о том, что прекращает свое членство в партии «Наследие». Как передает «Арменпресс», об этом она пишет на своей странице в Facebook.
«Уважаемые члены партии «Наследие», очевидно, что партия «Наследие» в принципиальном, идеологическом и программном смысле свернула с пути, провозглашенного и пройденного до сих пор ею. Это привело к отказу от провозглашенных принципов, идеологии и программ. Это стало несовместимо с моими возможностями вести политическую деятельность, будучи членом партии «Наследие». Сообщаю, что прекращаю свое членство в партии «Наследие». В то же время, я высоко оцениваю наш совместный путь, пройденный в течение десятилетия»,- сказано в ее заявлении.
Партия «Наследие» приняла решение участвовать в парламентских выборах в составе блока, чему Заруи Постанджян была против изначально. Об этом она высказывалась на нескольких заседаниях правления партии, высказываясь либо за участие в выборах только своей партией, либо за отказ в участии в выборах. Пария «Наследие» вошла в состав блока «Оганян-Раффи-Осканян», и это стало причиной выхода Заруи Постанджян из рядов партии.