Էդվարդ Նալբանդյանը Սերգեյ Լավրովի հետ կքննարկի ԼՂ հակամարտությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը փետրվարի 21-22-ը ՌԴ կատարելիք այցի շրջանակներում հանդիպում կունենա ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Փետրվարի 15-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին հայտնեց ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Այդ այցը հայ-ռուսական հագեցած երկխոսության շարունակությունը կլինի, որը միտված է քաղաքական, առևտրատնտեսական և հումանիտար ոլորտներում երկու երկրների դաշնակցային փոխգործակցությունը զարգացնելուն»,- ասաց Զախարովան:
Բանակցությունների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել երկկողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր և արտաքին քաղաքական արդական թեմաներ` ներառյալ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը: «Հատուկ ուշադրություն կհատկացվի ընդհանուր ինտեգրացիոն միություններում և այլ միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության խնդիրներին»,- հավելեց Մարիա Զաքխարովան:

Armenia’s FM to discuss NK conflict with his Russian counterpart
YEREVAN, FEBRUARY 15, ARMENPRESS. Armenia’s Foreign Minister Edward Nalbandian will have a meeting with Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov within the framework of his upcoming visit to Moscow February 21-22, Russian MFA spokeswoman Maria Zakharova told reporters, reports “Armenpress”.
“This visit will be the continuation of the Armenian-Russian dialogue which aims to develop the allied mutual cooperation of the two states in political, trade-economic and humanitarian spheres”, Zakharova said.
During the talks the two FMs are expected to discuss issues related to the bilateral cooperation, as well as contemporary topics of foreign policy, including the Nagorno Karabakh conflict. “Special emphasis will be put on issues related to the mutual partnership in the common integration unions and other international organizations”, she said.