Էդվարդ Նալբանդյանը Սերգեյ Լավրովի հետ կքննարկի ԼՂ հակամարտությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը փետրվարի 21-22-ը ՌԴ կատարելիք այցի շրջանակներում հանդիպում կունենա ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Փետրվարի 15-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին հայտնեց ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Այդ այցը հայ-ռուսական հագեցած երկխոսության շարունակությունը կլինի, որը միտված է քաղաքական, առևտրատնտեսական և հումանիտար ոլորտներում երկու երկրների դաշնակցային փոխգործակցությունը զարգացնելուն»,- ասաց Զախարովան:
Բանակցությունների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել երկկողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր և արտաքին քաղաքական արդական թեմաներ` ներառյալ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը: «Հատուկ ուշադրություն կհատկացվի ընդհանուր ինտեգրացիոն միություններում և այլ միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության խնդիրներին»,- հավելեց Մարիա Զաքխարովան:

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян обсудит с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым карабахский конфликт
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян посетит Россию 21-22 февраля. Как передает «Арменпресс», об этом заявила всреду официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
В рамках визита состоятся переговоры сглавой внешнеполитического ведомства России Сергеем Лавровым. "В ходе переговоров планируется обсудить двустороннее сотрудничество, нагорно-карабахское урегулирование, проблематику взаимодействия врамках общих интеграционных объединений",— сказала дипломат. Захарова отметила, что визит станет продолжением насыщенного российско-армянского диалога, ориентированного надальнейшее развитие союзнического взаимодействия вполитической, торгово-экономической игуманитарной областях.