Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանը հաջորդ ուստարին կմեկնարկի Դիլիջանում
ԴԻԼԻՋԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանը այս տարվա սեպտեմբերի 1-ից կգործի Դիլիջանում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Տավուշի մարզում սահմանամերձ գյուղերի և գյուղական համայնքների ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«ՊԵԿ-ի դպրոցը, որը փոխանցվեց պետգույքի կառավարման վարչությանը, այժմ իմ խնդրանքով փոխանցվում է պաշտպանության նախարարությանը` Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանն այնտեղ տեղափոխելու նպատակով: Վստահ եմ, որ սեպտեմբերի 1-ին Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքում բացվելու է Հայաստանի ամենալավ և մրցունակ ավագ դպրոցը ապագա սպաների համար»,- ընդգծեց նախարարը:
Վիգեն Սարգսյանի խոսքով՝ դպրոցում կստեղծվեն լավագույն պայմաններն այն մարդկանց համար, ովքեր ընտրում են ռազմական կրթությունը:
«Մեր խնդիրն է, որպեսզի այս դպրոցը դառնա գրավիչ բոլոր աշակերտների համար: Այստեղ լինելու են ամենալավ պայմաները և՛ մարզական, և՛ կենցաղային առումով: Այս ամենը կլինի բացարձակապես անվճար, և մեծ խթան կհանդիսանա այստեղ սովորել ցանկացողների համար ինչպես այս, այնպես էլ հարևան մարզի աշակերտների համար»,- ասաց պաշտպանության նախարարը:

Monte Melkonyan military-training college to launch next academic year in Dilijan
DILIJAN, FEBRUARY 10, ARMENPRESS. The Armenian Defense Ministry’s Monte Melkonyan military-training college will operate in Dilijan from September 1, 2017, defense minister Vigen Sargsyan said during a meeting with community leaders in Tavush province.
“The SRC school, which was transferred to the state property management department, is now being transferred to the defense ministry upon my request, with the purpose of moving the Monte Melkonyan military-training college there. I am sure, on September 1 the best and competitive high school in Armenia for future officers will be opened in Dilijan city, Tavush”, the minister said.
According to the minister, the best conditions will be created in the school for people who chose military education.
“Our goal is to make this school attractive for all students. The best conditions will exist here, in both training and everyday terms. All of this will be entirely free of charge, and it will be a great impulse for people desiring to receive education here, from both this and neighboring provinces”, he said.