Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում արձակել է շուրջ 150 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 20 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հունվարի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 20 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 150 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

Azerbaijani forces fire over 150 shots at NK line of contact
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told “Armenpress”, the Azerbaijani forces made more than 20 ceasefire violations across the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry issued a statement which says: “On January 26 and overnight January 27 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 20 times by firing over 150 shots from small arms at the Armenian positions across the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces control the situation in the frontline and continue confidently fulfilling their military tasks”.