Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է Հունաստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում դեկտեմբերի 20-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիս Պավլոպուլոսի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Հունաստանի նախագահին ջերմ ընդունելության համար և պատրաստակամություն է հայտնել պատմական ամուր հիմքի վրա ձևավորված երկու բարեկամ պետությունների հարաբերություններն ավելի ակտիվացնելու և խորացնելու վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հունաստանի ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

YEREVAN, DECEMBER 20, ARMENPRESS. Armenia’s Defense Minister Vigen Sargsyan on December 20 met President of Greece Prokopios Pavlopouloswithin the framework of his official visit to Greece, press service of the Ministry told “Armenpress”.
The Armenian Defense Minister thanked the Greek President for the warm reception and expressed readiness to further intensify and deepen the relations of two friendly states that are formed on historically firm basis.
Issues related to the development of military and military-technical cooperation between Armenia and Greece, as well as other issues of mutual interest were discussed at the meeting.