Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է Հունաստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում դեկտեմբերի 20-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիս Պավլոպուլոսի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Հունաստանի նախագահին ջերմ ընդունելության համար և պատրաստակամություն է հայտնել պատմական ամուր հիմքի վրա ձևավորված երկու բարեկամ պետությունների հարաբերություններն ավելի ակտիվացնելու և խորացնելու վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հունաստանի ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Виген Саргсян встретился с президентом Греции
В рамках официального визита в Грецию министр обороны Армении Виген Саркисян 20 декабря встретился с президентом Греции Прокописом Павлопулосом. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Министерства обороны РА.
Министр обороны Армении поблагодарил президента Греции за теплый примем и выразил готовность к дальнейшей активизации и углублению сформировавшихся на крепкой основе отношений двух дружественных государств.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся развития военного и военно-технического сотрудничества между Арменией и Грецией, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.