«Ջերմուկ Գրուպ»-ը 4 անգամ ավելացրել է արտադրության ծավալները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ջերմուկ Գրուպ» ընկերության նոր գործարանի վերագործարկման արդյունքում ընկերության արտադրանքի ծավալներն ավելանում են շուրջ 4 անգամ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ընկերության արտադրության գծով տնօրեն Դանիել Ղևոնդյանը: «Եկեք ես թվեր չասեմ, բայց տեղեկացնեմ, որ մենք ունենք երկու հոսքագիծ, որոնցից մեկը պլաստմասե շշերով, իսկ երկրորդը՝ ապակյա շշերով ջրի արտադրությունն է: Եթե այս երկու հոսքագծերի արտադրությունը միասին վերցնենք, մեր հին գործարանի հզորության համեմատ արտադրական հզորությունն ավելացել է մոտավորապես 4 անգամ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Ղևոնդյանը:
Նա հավելեց, որ ընկերության արտադրական հզորության ավելացման հիմնական նպատակն արտահանման ավելի մեծ շուկաներ գրավելու ցանկությունն է: «Հայաստանում որքան շատ սպառենք մեր արտադրանքն, այնքան լավ մեզ համար, սակայն մեր հիմնական նպատակն արտահանման շուկան ընդլայնելն է»,- ասաց նա:
Հարցին՝ ինչո՞ւ է որոշում կայացվել վերաբրենդավորել ընկերության արտադրանքը, ինչի արդյունքում փոխվել են ինչպես շշերն, այնպես էլ սարքավորումներն ու անգամ ընկերության տարբերանշանը, Ղևոնդյանը պատասխանեց, որ այդ ոլորտի մասնագետը չէ, սակայն ներկայացրեց սեփական կարծիքը: «Եթե ես նայում եմ սպառողի տեսանկյունից, շատ պրոֆեսիոնալ լուծում է տրված, որովհետև հիմա բոլոր շշերը նույն տեսքի են: Հիմա շշերն ավելի լավ տեսք ունեն, քան նախկինում էր, երբ նույն ընկերության արտադրանքը տարբեր դիզայն ուներ»,- եզրափակեց Դանիել Ղևոնդյանը:
«Ջերմուկ Գրուպ» ընկերության նոր գործարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանը:

YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS. As a result of the relaunch of “Jermuk Group” company’s new factory, the production volumes increase by over 4 times, Director of company’s production Daniel Ghevondyan told “Armenpress”.
“Let me not mention numbers, but I will inform that we have two production lines, one of which is the water production with plastic bottles, and the other with glass bottles. If we take the production of these two lines together, the production power has increased by nearly 4 times compared to the power of our old factory”, he said.
He stated that the major goal of increasing the company’s production power is a desire to attract greater export markets. “As much as we consume our production in Armenia, better for us, but our major goal is to expand the export market”, Ghevondyan said.
To the question why it was decided to rebrand the company’s production, as a result of which the bottles, the devices and even the company logo were changed, Ghevondyan said he is not a specialist in this field, however he presented his own opinion. “If I look from the consumer’s point of view, the solution is very professional since now all bottles are in the same form. Now the bottles look better than previously, when the production of the same company had different design”, he said.
President of Armenia Serzh Sargsyan, Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan, Minister of Territorial Administration and Development Davit Lokyan attended the opening ceremony of the new factory of “Jermuk Group” company.