ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիական զանազան աղբյուրներ դեկտեմբերի 12-ին հաստատել են սիրիական բանակի եւ նրա դաշնակիցների կողմից Հալեպ քաղաքի ամբողջական ազատագրումն ու միացումը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հալեպի «Գանձասար» շաբաթաթերթի խմբագրությունից, ժողովուրդը ցնծությամբ տոնում է բազմաչարչար Հալեպի ազատագրումը, Հալեպի հաղթանակը։
«Հալէպի եւ ողջ Սուրիոյ համար պատմական օր է այսօր։ Յարգա՜նք բոլոր նահատակներուն։Պատի՛ւ սուրիական բանակին ու Հալէպի տոկացող ժողովուրդին։ Կը սպասենք սուրիական բանակի պաշտօնական յայտարարութեան:
Քաղաքապետարանը աշխուժ թափով կը մաքրէ եւ կը վերականգնէ ազատագրուած թաղամասերը, կը վերացնէ անցարգելները, բանուկ կը դարձնէ ճամբաներն ու կը կարգաւորէ քաղաքի երթեւեկութիւնը։
Աշխատանքները կը շարունակուին ականազերծելու ազատագրուած շրջանները, բարելաւելու ջուրի եւ ելեկտրականութեան մատակարարման աշխատանքները ու մանաւանդ աշխուժացնելու քաղաքի արդիւնաբերական գործունէութիւնը։
Հալէպի միջազգային օդակայանի տնօրէնը «Սամա» պատկերասփիւռի կայանին տուած հարցազրոյցի ընթացքին հաստատեց, թէ օդակայանը մօտ օրէն բանիլ պիտի սկսի։ Ներկայիս վերանորոգման աշխատանքներ կը տարուին օդակայանէն ներս»,-նշում է «Գանձասար»-ը։

Различные сирийские источники 12-го декабря подтвердили весть об освобождении Алеппо сирийской армией и ее союзниками. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает газета «Гандзасар». По сведениям газеты, народ с ликованием празднует освобождение многострадального Алеппо, его победу.
«Сегодня – исторический день для Алеппо и всей Сирии. Почтим всех мучеников. Слава сирийской армии и стойкому народу Алеппо! Будем ждать официального заявления сирийской армии.
Мэрия активно расчищает и восстанавливает освобожденные кварталы, убирает баррикады, дороги открываются для движения.
Продолжаются работы по разминированию освобожденных территорий, по улучшению водо- и электроснабжения, оживляются производственные процессы в городе. Директор международного аэропорта Алеппо - «Сама», в интервью телевидению сказал, что в ближайшие дни аэропорт начнет действовать: сейчас там идут восстановительные работы, сообщает газета «Гандзасар».