Երկու հայ սպաներ ծառայության են անցել Լիբանանի նախագահական պալատում
ԲԵՅՐՈՒԹ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկու հայ զինվորականներ` Հովհաննես Քեշիշյանը և Պետրոս Լափաճյանը, ծառայության են անցել Լիբանանի նախագահական պալատում: Այս մասին տեղեկացնում է Լիբանանում «Արմենպրես»-ի թղթակիցը:
Հովհաննես Քեշիշյանը նշանակվել է նախագահական պահակագնդի Բ վաշտի հրամանատարի պաշտոնում` ստանձնելով հանրապետության նախագահի անձնական անվտանգությունը:
Պետրոս Լափաճյանը նշանակվել է պահակագնդի Գ վաշտի հրամանատար` ստանձնելով նախագահական պալատի գործողությունների պատասխանատվությունը:
Լիբանանի նոր պատմության մեջ առաջին անգամն է, որ երկու բարձրաստիճան հայ սպաներ միաժամանակ ստանձնում են նման կարևոր պաշտոններ:

В президентском дворце Ливана приступили к несению службы 2 армянских офицера
2 армянских офицера – Ованес Кешишян и Петрос Лапачян, приступили к несению службы в президентском дворце Ливана, об этом сообщает корреспондент «Арменпресс».
Ованес Кешишян был назначен командиром вахты “Б”, это налагает на него – в том числе, ответственность за личную безопасность президента.
Петрос Лапачян был назначен командиром вахты Г, это налагает на него ответственность за действия в президентском дворце Ливана.
Впервые в новейшей истории Ливана подобная высокая ответственность возложена сразу на 2 армянских офицеров.