Կարեն Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով 2016 թվականի նոյեմբերի 16-17-ը աշխատանքային այցով կլինի Ռուսաստանի Դաշնությունում (Մոսկվա):«Արմենպրես»-իփոխանցմամբ, այդ մասին Կարեն Կարապետյանի որոշումը տեղադրված է կառավարությանe-gov.amկայքում:
Պատվիրակության կազմում, բացի ՀՀ վարչապետից, ընդգրկված են լինելու նաև ՀՀ փոխվարչապետ, Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

Делегация во главе с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном с рабочим визитом отбудет в Москву
Делегация во главе с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном 16-17 ноября с рабочим визитом будет в Москве (РФ) для участия в заседании Евразийского межправительственного совета. Как сообщает Арменпресс, соответствующее решение премьера размещено на сайте правительстваe-gov.am.
В составе правительственной делегации будут вице-премьер, министр международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриелян, председатель Комитета государственных доходов Вардан Арутюнян, замминистра иностранных дел Шаварш Кочарян, заместитель министра экономического развития и инвестиций Ованес Азизян и другие официальные лица.