Կարեն Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով 2016 թվականի նոյեմբերի 16-17-ը աշխատանքային այցով կլինի Ռուսաստանի Դաշնությունում (Մոսկվա):«Արմենպրես»-իփոխանցմամբ, այդ մասին Կարեն Կարապետյանի որոշումը տեղադրված է կառավարությանe-gov.amկայքում:
Պատվիրակության կազմում, բացի ՀՀ վարչապետից, ընդգրկված են լինելու նաև ՀՀ փոխվարչապետ, Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

Delegation led by Armenian Premier to leave for Moscow
YEREVAN, NOVEMBER 14, ARMENPRESS. The governmental delegation led by Armenian Prime Minister Karen Karapetyan will be in Russia (Moscow) on November 16-17, 2016 to participate in the session of the Eurasian IntergovernmentalCouncil, “Armenpress” reports Karen Karapetyan’s decision is posted in e-gov.am website.
Vice Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms of Armenia Vache Gabrielyan, Chairman of the State Revenue Committee of Armenia Vardan Harutyunyan, Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan, Deputy Minister of Economic Development and InvestmentsHovhannes Azizyan and other officials will be included in the delegation.