Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում կիրառել է հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1800 կրակոց:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հոկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1800 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (155 կրակոց) և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան (109 կրակոց):
Հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 (հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ)՝ 1 արկ:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»:

Azerbaijan fires AGS-17 grenade launcher at Nagorno Karabakh line of contact
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says the Azerbaijani forces fired over 1800 shots at Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight October 6-7 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 50 times by firing over 1800 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact. Intense violations took place in northern and northeastern directions. In these directions the Azerbaijani forces used DShK heavy machine gun (155 shots) and “Istiglal” anti-materiel rifle (109 shots).
The Azerbaijani side also fired AGS-17 grenade launcher (1 shell) at the northern direction.
The Defense Army forces took counter measures for suppressing the Azerbaijani activeness and continued confidently fulfilling their military tasks”.