Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում կիրառել է հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1800 կրակոց:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հոկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1800 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (155 կրակոց) և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան (109 կրակոց):
Հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 (հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ)՝ 1 արկ:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»:

Азербайджан на линии соприкосновения с Нагорным Карабахом применил автоматический станковый гранатомет
На линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник произвел около 1800 выстрелов. Об этом «Арменпресс» сообщили из службы печати Министерства обороны НКР.
В заявлении МО НКР говорится: “В ночь с 6 на 7 октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противником более 50 раз нарушен режим прекращения огня, по армянским позициям сделано около 1800 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра. Наиболее интенсивный огонь велся на северном и северо-восточном направлениях, где противник применил крупнокалиберный пулемет типа ДШК (около 155 выстрелов) и дальнобойные снайперские винтовки “Истиглял” (109 выстрелов). На северном направлении был задействован также автоматический станковый гранатомет АСГ-17 (один выстрел).
Для подавления активности противника передовые части АО предприняли ответные действия и продолжают уверенно выполнять поставленные боевые задачи”.