ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված երկու նոր նամականիշ է շրջանառության մեջ դրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ն 2016 թվականի սեպտեմբերի 21-ին շրջանառության մեջդրեց2 նամականիշ՝ նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ից, մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի ունեցավ ՀՀ Նախագահի նստավայրում: Մարումն իրականացրեց Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նամականիշերն ունեն 200 և 300 ՀՀ դրամ անվանական արժեք, տպվել են Ֆրանսիայում՝Կարտոր տպարանում:
200 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերվածեն«25 ամյակ» և «ԱՆԿԱԽՈՒԹՅՈՒՆ» գրառումները, ինչպես նաևՀայաստանի Հանրապետության ծածանվող եռագույն դրոշըկապույտ երկնքի խորապատկերին՝ խորհրդանշելով երկրի 25-ամյա անկախությունը և պետականությունը: Չափսերն են՝ 40,0 x 30,0 մմ, տպաքանակը՝ 50,000:
300 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է «25 ամյակ» գրառումը, որը կազմված է Երևան քաղաքի պատկերների կոլլաժի տեսքով՝ ցույց տալով նորանկախ պետության զարգացումը այս 25 տարիների ընթացքում: Չափսերն են՝ 30,0 x 40,0 մմ, տպաքանակը՝ 50,000:
Նամականիշերի դիզայնի հեղինակներն են«Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներներ Վահագն Մկրտչյանը և Դավիթ Դովլաթյանը:

Two stamps dedicated to 25th anniversary of Armenia’s Independence put into circulation
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. On September 21, 2016 “HayPost Trust Management” B.V. puts into circulation two stamps dedicated to the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia, “Haypost” CJSC informed “Armenpress”.
The official cancellation ceremony of the stamps took place at the Presidential Palace of Armenia. The cancellation was carried out by President Serzh Sargsyan.
The stamps have been printed in “Cartor” Printing House, France, with face values of 200 and 300 Armenian drams.
The stamp with face value of 200 drams depicts “25th anniversary” and “INDEPENDENCE” texts, as well as the waving tricolor flag of the Republic of Armenia on the background of blue sky symbolizing the twenty five years of independence and statehood of the country. The sizes are 40,0 x 30,0 mm.
The stamp with face value of 300 drams depicts “25th anniversary” which consists of a collage made with the sights of Yerevan showing thus the advancement of the country through twenty five years of its independence. The sizes are 30,0 x 40,0 mm.
The stamps have been designed by the Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V., Juan Pablo Gechidjian and the designers of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan and David Dovlatyan.