ԱԺ-ն Տիգրան Հակոբյանին ընտրել է ՀՌԱՀ անդամ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովը Տիգրան Հակոբյանին ընտրել է Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովի նիստի ժամանակ այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԺ ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Սուքիաս Ավետիսյանը: «Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամի ընտրության համար առաջադրվել է Տիգրան Հակոբյանի թեկնածությունը: Ազգային ժողովի 130 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել են 111-ը: Քվեաթերթիկներից երկուսն անվավեր են ճանաչվել, կողմ է քվեարկել 105, դեմ՝ 4 պատգամավոր: Այսպիսով, Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամ է ընտրվում Տիգրան Հակոբյանը»,- հայտարարեց Ավետիսյանը:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը շնորհավորեց Տիգրան Հակոբյանին՝ մաղթելով նրան հաջողություն և հույս հայտնելով, որ նա կկարողանա արդարացնել այն սպասելիքները, որ ունեն պատգամավորները և հանրությունը:
ՀՌԱՀ նորընտիր անդամ Տիգրան Հակոբյանն էլ իր ելույթում շնորհակալություն հայտնեց Ազգային ժողովի պատգամավորներին՝ վստահության համար:
«Ես այսպիսի արդյունք չէի սպասում: Իսկապես շատ շնորհակալ եմ, սա շատ պարտավորեցնող է: Կարճ ելույթի և հարց ու պատասխանի ընթացքում շատ դժվար է նկարագրել բոլոր այն խնդիրները, որ կան ոլորտում: Եվս մեկ անգամ վստահեցնում եմ, որ իմ գործընկերների, բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ անելիք ունենք: Ես ձեզ վստահեցնում եմ, որ ամեն ինչ անելու եմ արդյունավետ լուծում տալու համար այն բոլոր մարտահրավերներին, որ ծառացել են մեր էլեկտրոնային մեդիայի առջև»,- եզրափակեց Հակոբյանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 15, ARMENPRESS. The Parliament of Armenia elected Tigran Hakobyan as a member of the National Commission on Television and Radio, Ad-hoc Accounting Committee Chairman Sukias Avetisyan said, reports “Armenpress”.
“Tigran Hakobyan’s candidacy was proposed for the election of the member of the National Commission on Television and Radio. From 130 MPs 111 participated in the voting. 2 ballots were declared invalid. 105 MPs voted in favor of his candidacy, 4 against”, he said.
Deputy Speaker of the Parliament Hermine Naghdalyan congratulated Tigran Hakobyan wishing him success and expressed hope he will be able to justify the expectations of the MPs and the public.
In his turn Tigran Hakobyan expressed gratitude to MPs for trusting him.
“I didn’t expect such a result. I am really grateful, this is a very obliging. I once again assure that we have to work with my colleagues, all interested parties. I assure you I will do everything to respond effectively to all challenges faced by our online media”, Tigran Hakobyan said.