Հայ համայնքն ակտիվ մասնակցություն կունենա Ուկրաինայի անկախությանը նվիրված միջոցառումներին
ԵՐԵՎԱՆ,22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի հայ համայնքն ակտիվ մասնակցություն կունենա օգոստոսի 24-ին Ուկրաինայի անկախության հռչակման 25-րդ տարեդարձի առիթով կազմակերպվելիք տոնակատարություններին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Analitikaua.net-ը, Ուկրաինայում հայերի միության գործադիր տնօրեն Դավիթ Մկրտչյանն ասել է, որ հայ համայնքի ներկայացուցիչները կմասնակցեն նաև Կիևի ազգային ակադեմիական օպերայի և բալետի թատրոնի շենքում օգոստոսի 22-ին կայանալիք «Աշխարհի ուկրաինացները Ուկրաինայի համար» խորագրով մշակույթային միջոցառմանը, որին ներկա կգտնվի Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն:
Ուկրաինայի հայ համայնքն այդ երկրի ամենամեծ և ամենակազմակերպված համայնքներց մեկն է: Հայերն այնտեղ ստեղծել են մեծ նյութական և հոգևոր ժառանգություն:

Armenian community to actively participate in ceremonies dedicated to Ukraine’s independence
YEREVAN, AUGUST 22, ARMENPRESS. The Armenian community of Ukraine will have an active participation in the ceremonies dedicated to the 25th anniversary of the independence of Ukraine on August 24, Analitikaua.net reports.
Executive Director of the Armenian Union of Ukraine Davit Mkrtchyan said the representatives of the Armenian community will take part in “World’s Ukrainians for Ukraine” cultural ceremony which is going to be held in the Kyiv National Academic Theater of Opera and Ballet on August 22.
President of Ukraine Petro Poroshenko will also attend the ceremony.
The Armenian community of Ukraine is one of the largest and most organized communities in that country. Armenians have created great material and spiritual heritage here.