Լևոն Յոլյանն Իրանում կքննարկի էներգետիկայի, գազի և նավթի ոլորտում համատեղ ծրագրերի ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի էներգետիկայի նախարար Լևոն Յոլյանն Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում եռօրյա այցի ընթացքում իրանական կողմի հետ կքննարկի էներգետիկայի, գազի, նավթի, նավթաքիմիայի և հանքարդյունաբերության բնագավառներում համատեղ ծրագրերի ընթացքը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով egov.am կայքը, այդ մասին նշված է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշման մեջ: Ըստ որոշման՝ Լևոն Յոլյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 25-27-ը գործուղել է ԻԻՀ (Թեհրան)՝ էներգետիկայի, գազի, նավթի, նավթաքիմիայի և հանքարդյունաբերության բնագավառներում Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև համատեղ ծրագրերի ընթացքը, ինչպես նաև հետագա համագործակցության հարցերը քննարկելու համար:

Министр энергетики и природных ресурсов Армении обсудит в Иране ход совместных программ в сферах энергетики, газа и нефти
Министр энергетики и природных ресурсов Республики АрменияЛевон Еолянв ходе трехдневного визита в Иран обсудит с иранской стороной ход совместных программ в сферах энергетики, газа, нефти, нефтехимикатов и горнодобывающей промышленности.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на egov.am, об этом говорится в решении премьер-министра Армении Овика Абрамяна. Согласно решению, делегация во главе с Еоляном 25-27 июля будет в Тегеране для обсуждения совместных программ между Арменией и Ираном в сферах энергетики, газа, нефти, нефтехимикатов и горнодобывающей промышленности, а также для обсуждения вопросов дальнейшего сотрудничества.