Հալեպում հայ զինծառայող է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպիում հուլիսի 10-ին տեղի ունեցած զինված բախումների ժամանակ զոհվել է սիրիական բանակի հալեպահայ զինծառայող Փանոս Աղազարյանը (ծնված 1994 թվականին): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հալեպի «Գանձասար» պարբերականից:
Հալեպում հուլիսի 10-ի առավոտից սկսվել են սարսափելի հրթիռակոծությունները, բախումները, պայթյուններն ու հրաձգությունը: Բախումների հետևանքով պողոտաների վրա փամփուշտներ են տեղում: Քաղաքի զանազան հատվածներում հրթիռներ են ընկնում: Ստորգետնյա պայթյունի հետևանքով քաղաքն ուժգին կերպով ցնցվել է:
Պուսթան ալ Քասըր, Մունշիէ, Ճըտեյտե, Սեյֆ ալ Տաուլե, Աշրաֆիէ, Շեյխ Թահա, Սաատ Ալլահ Ճապրի, Մերիտիէն և այլ շրջանները զինյալ խմբավորումների կողմից ենթակվում են հրթիռակոծման:
Խմբավորումները փորձ են անում թափանցել հատկապես Ճըտեյտեի և Հին Հալեպի շրջաններ, սակայն սիրիական բանակը հետ է մղել նրանց փորձերը:
Բնակչությանը հանձնարարված է մնալ բնակարանների առավել ապահով և պատուհաններից հեռու սենյակներում, որպեսզի հնարավոր լինի զերծ մնալ վտանգներից:

Syrian-Armenian soldier killed in Aleppo
YEREVAN, JULY 11, ARMENPRESS. Gandzasar weekly informs a Syrian-Armenian soldier Panos Aghazaryan (born in 1994) was killed in the military clashes in Aleppo on July 10.
Earlier Gandzasar weekly reported that serious clashes, shelling, explosions and firefights began in Aleppo on July 10. The city was rocked by an underground explosion.
SANA reported terrorist groups affiliated to Jabhat al-Nusra and Ahrar al-Cham terror organizations continued targeting residential neighborhoods in Aleppo city with rocket shells.
A source at Aleppo Police Command told SANA that terrorists targeted on July 10 afternoon al-Sirian neighborhood with rocket shells, injuring three civilians, all of them under 16 years.