Հալեպում հայ զինծառայող է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպիում հուլիսի 10-ին տեղի ունեցած զինված բախումների ժամանակ զոհվել է սիրիական բանակի հալեպահայ զինծառայող Փանոս Աղազարյանը (ծնված 1994 թվականին): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հալեպի «Գանձասար» պարբերականից:
Հալեպում հուլիսի 10-ի առավոտից սկսվել են սարսափելի հրթիռակոծությունները, բախումները, պայթյուններն ու հրաձգությունը: Բախումների հետևանքով պողոտաների վրա փամփուշտներ են տեղում: Քաղաքի զանազան հատվածներում հրթիռներ են ընկնում: Ստորգետնյա պայթյունի հետևանքով քաղաքն ուժգին կերպով ցնցվել է:
Պուսթան ալ Քասըր, Մունշիէ, Ճըտեյտե, Սեյֆ ալ Տաուլե, Աշրաֆիէ, Շեյխ Թահա, Սաատ Ալլահ Ճապրի, Մերիտիէն և այլ շրջանները զինյալ խմբավորումների կողմից ենթակվում են հրթիռակոծման:
Խմբավորումները փորձ են անում թափանցել հատկապես Ճըտեյտեի և Հին Հալեպի շրջաններ, սակայն սիրիական բանակը հետ է մղել նրանց փորձերը:
Բնակչությանը հանձնարարված է մնալ բնակարանների առավել ապահով և պատուհաններից հեռու սենյակներում, որպեսզի հնարավոր լինի զերծ մնալ վտանգներից:

В Алеппо погиб военнослужащий-армянин
Во время вооруженных столкновений в Алеппо 10-го июля погиб военнослужащий-армянин сирийской армии Панос Агазарян, 1994 г.р. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает газета «Гандзасар».
С утра 10-го июля Алеппо снова оказался под бомбовым и ракетным обстрелом, на улицах города – столкновения и стрельба. В разных частях города падают ракеты. Как передает«Арменпресс», об этом сообщает газета «Гандзасар»; по ее сведениям, от подземного взрыва сотрясался весь город.
Многие районы города подвергаются ракетному обстрелу.
В некоторые из них упорно пытаютая пробиться боевики из различных группировок. Сирийской армии удалось их сдержать.
Населению указано оставаться в наиболее удаленных и защищенных комнатах, что может уберечь их от поражения огнем.