Էդվարդ Նալբանդյանի և Սերգեյ Լավրովի ասուլիսը` ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով ապրիլի 21-22-ը ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը պաշտոնական այցով Հայաստանում է: Նրան կընդունի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Պաշտոնական այցելության շրջանակներում Սերգեյ Լավրովն արդեն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ` հարգանքի տուրք մատուցելով Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ապրիլի 22-ին կայացել է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները: Նրանց համատեղ մամուլի ասուլիսը հեռարձակվում է առցանց:

Совместная пресс-конференция министров иностранных дел Армении и России Эдварда Налбандяна и Сергея Лаврова: прямой эфир
21-22-го апреля по приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна в Армении находится министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, который уже посетил Цицернакаберд.
Как передает «Арменпресс», 22-го апреля состоялись встреча и переговоры министров иностранных дел Армении и России Эдварда Налбандяна и Сергея Лаврова. Совместная пресс-конференция министров иностранных дел Армении и России Эдварда Налбандяна и Сергея Лаврова передается в прямом эфире.