ՊԲ-ն Արցախի երկնքում խոցել է ադրբեջանական գրոհային անօդաչու թռչող սարք. ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ ապրիլի 7-ինժամը 23:00-ի սահմաններում Արցախի երկնքում ՊԲ հակաօդայինների կողմից խոցվել է հակառակորդի հերթական գրոհային անօդաչու թռչող սարքը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՊԲ-ն հրապարակել է խոցված ԱԹՍ-ի լուսանկարները:
Ադրբեջանն անօդաչու թռչող սարք է ուղարկել Ստեփանակերտ անգամ այն ժամանակ, երբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Պիեռ Անդրյուն (Ֆրանսիա) և Ջեյմս Ուորլիքն (ԱՄՆ) Արցախում են: Նման քայլը ԼՂՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը որակում է որպես ահաբեկչության և հիմարության դրսևորում: «ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հանդիպում էին Արցախի նախագահին, երբ Ադրբեջանն անօդաչու թռչող սարք է ուղարկել Ստեփանակերտ: Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից խաղաղարար առաքելության ժամանակ անօդաչու թռչող սարքի ուղարկումն Արցախ ահաբեկչության և հիմարության դրսևորում է»,- նշել է Դավիթ Բաբայանը:

STEPANAKERT, APRIL 8, ARMENPRESS. The Defense Ministry of the Republic of Nagorno Karabakh announced that the Defense Army Air Defense units have downed an Azerbaijani combat UAV on April 7 at 23:00, which was hovering over the skies in Nagorno Karabakh. As “Armenpress” reports, the Defense Army has released photos of the UAV.
Azerbaijan sends a UAV to Stepanakert even when the OSCE Minsk Group Co-Chairs (Igor Popov (Russia), Pierre Andrieu (France), and James Warlick (USA)) are in Nagorno Karabakh. Nagorno Karabakh President’s Press Secretary Davit Babayan says this is an act of terrorism and stupidity. As “Armenpress” reports, Babayan made a statement via Twitter.
“The OSCE Minsk Group Co-Chairs were meeting the President of Nagorno Karabakh, when Azerbaijan sent a UAV to Stepanakert. Azerbaijan, sending a UAV to Nagorno Karabakh during the Co-chairs’ peacekeeping mission, is an act of terrorism and stupidity”, Babayan stated.