ՊԲ-ն Արցախի երկնքում խոցել է ադրբեջանական գրոհային անօդաչու թռչող սարք. ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ ապրիլի 7-ինժամը 23:00-ի սահմաններում Արցախի երկնքում ՊԲ հակաօդայինների կողմից խոցվել է հակառակորդի հերթական գրոհային անօդաչու թռչող սարքը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՊԲ-ն հրապարակել է խոցված ԱԹՍ-ի լուսանկարները:
Ադրբեջանն անօդաչու թռչող սարք է ուղարկել Ստեփանակերտ անգամ այն ժամանակ, երբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Պիեռ Անդրյուն (Ֆրանսիա) և Ջեյմս Ուորլիքն (ԱՄՆ) Արցախում են: Նման քայլը ԼՂՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը որակում է որպես ահաբեկչության և հիմարության դրսևորում: «ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հանդիպում էին Արցախի նախագահին, երբ Ադրբեջանն անօդաչու թռչող սարք է ուղարկել Ստեփանակերտ: Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից խաղաղարար առաքելության ժամանակ անօդաչու թռչող սարքի ուղարկումն Արցախ ահաբեկչության և հիմարության դրսևորում է»,- նշել է Դավիթ Բաբայանը:

Армия обороны сбила в небе над Арцахом штурмовой беспилотник Азербайджана: ФОТО
МО НКР сообщает о том, что в районе 23:00 7-го апреля ПВО Армия обороны НКР сбила в небе над Арцахом очередной штурмовой беспилотник Азербайджана. Как передает «Арменпресс», опубликованы фото сбитого БПЛА.
Азербайджан отправил в Степанакерт беспилотник даже в то время, когда там находятся сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (РФ), Джеймс Уорлик (США) и Пьер Андрие (Франция). Пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян назвал это глупостью и терроризмом. Как передает«Арменпресс», об этом он сообщает в Twitter.
«Сопредседатели Минской группы ОБСЕ встречались с президентом НКР, когда Азербайджан отправил в Степанакерт беспилотник. Отправка в Степанакерт БПЛА во время визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ является со стороны Азербайджана терроризмом и глупостью»,- пишет Давид Бабаян.